22 Mayıs 2018 Salı

İşte AK Parti'nin milletvekili listesi
banner41

Pasaport ve ehliyette yeni dönem

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, vatandaşların pasaport ve sürücü belgesi için ayrı ayrı birimlere başvurmalarına artık gerek kalmayacağını belirterek, "2 Nisan'dan itibaren tüm bu işlemler için ilçe nüfus müdürlüklerimize başvuru yapılacak" ifadelerini kullandı.

28 Mart 2018 Çarşamba 14:28
Bu haber 406 kez okundu
Pasaport ve ehliyette yeni dönem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da düzenlenen 'Pasaport ve Sürücü Belgelerine İlişkin İş ve İşlemlerin Devir Töreni'nde konuştu. Pasaport ve ehliyette yeni dönemin 2 Nisan'dan itibaren resmen başlayacağını ilan etti.

Bakan Soylu, amaçlarının bu hizmetlerin yapısında değişiklik ve sadeleştirme olduğunu dile getirerek, "Hem vatandaşımızın daha hızlı hizmet almasını temin ediyoruz, hem de emniyet teşkilatımızın büro işi yükünü azaltarak asli görevi olan kolluk hizmetlerine daha fazla kapasite ayırmasını temin etmiş oluyoruz" dedi. Pasaport ve ehliyet alım ve yenileme noktasında başlangıç tarihini 2 Nisan olarak açıklayan Bakan Soylu, "2 Nisan'dan itibaren tüm bu işlemler için ilçe nüfus müdürlüklerimize başvuru yapılacak. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi işlemleri aynı yerde yapılacak" dedi.  
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Ordu'nun İnternet Gazetesi - NET DÜŞÜNCE - 19 Haziran 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV