22 Mayıs 2018 Salı

İşte AK Parti'nin milletvekili listesi
banner41

Kurtulmuş: “10 Ağustos, çok keskin bir yol ayrımı“

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılmak için memleketi Ordu'ya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, "Bugün görülüyor ki Ak Parti'nin kendisinden başka bir rakibi yok ama biz şımarmayacağız." diye konuştu.

01 Haziran 2014 Pazar 16:53
Bu haber 626 kez okundu
Kurtulmuş: “10 Ağustos, çok keskin bir yol ayrımı“
ORDU - Ak Parti Ordu İl Başkanlığı'ndaki İl Danışma Meclisi Toplantısı'na Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un yanı sıra, Ak Parti Ordu milletvekilleri Fatih Han Ünal ve İhsan Şener, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, İl Başkanı Hüseyin Akyol, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. 

Burada konuşan Kurtulmuş, Türkiye'nin birkaç ay sonra seçilmiş bir Cumhurbaşkanı'na sahip olacağını belirterek, "Seçilmiş Cumhurbaşkanı ile Türkiye önemli bir yol daha katediyor. Bundan sonra Türkiye, devlet başkanlığı sistemine doğru yol alacaktır. Bunun için de Anayasa değişikliği gerekiyor. İşte bunun için de inşallah 2015 seçimlerinde Anayasa değişikliklerini gerçekleştirecek bir çoğunlukta parlamentoda olacağız. Bizim hedefimiz budur" diye konuştu.

"10 AĞUSTOS ÇOK KESKİN BİR YOL AYRIMI"

Kurtulmuş, 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine değinerek, şöyle devam etti: "Bu seçimler 30 Mart seçimleri gibi bir yol ayrımıdır. Türkiye bu tarafa mı gidecek, yoksa diğer tarafa mı? Çok keskin bir yol ayrımı. Millet eski Türkiye'ye gitmeyeceğini 30 Mart'ta söyledi ve yeni Türkiye yolunu seçti. İnşallah bu ikinci seçim, yani cumhurbaşkanlığı seçimi de önümüzü biraz daha açacak olan seçimdir. Türkiye 10 Ağustos'ta birinci turda kendi arasından birisini Cumhurbaşkanı olarak seçecek. 50 sene sonra Türkiye tarihini yazanlar diyecekler ki 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimi, Türkiye için dönüm noktasıydı. İlk defa millet doğrudan doğruya Cumhurbaşkanı'nı seçerek sistemin emniyet sibobunu adeta eline geçiriyor. Çok şükür ki artık bu millet kendi cumhurbaşkanını ilk defa seçecek."

Milletin Cumhurbaşkanlığı seçiminde de artık doğrudan söz sahibi olacağına dikkati çeken Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Millet seçerse bu milletin çarşısıyla, pazarıyla ilgisi olmayan kimse cumhurbaşkanı olamaz. Millet cumhurbaşkanını seçerse bu milletin tarihiyle, kültürüyle ve geçmişiyle ilgili olmayan hiç kimse bu ülkede cumhurbaşkanı olamaz. Millet cumhurbaşkanını seçtiği sürece milletle aynı rüyayı görmeyen ve bu milletle aynı hedefe yürümeyen hiç kimse bu ülkede cumhurbaşkanı olamaz. Millet cumhurbaşkanını seçtiği sürece milletin camisiyle, mescidiyle ilgisi olmayan hiç kimse bu ülkede cumhurbaşkanı olamaz. İşte onun için dönüm noktasıdır. Birinci turda inşallah bu seçimi bitireceğiz. Ondan sonra da genel seçimlerde ifade ettiğimiz gibi anayasayı değiştirecek çoğunluğa ulaşıp yolumuza devam edeceğiz."

"BİZ ŞIMARMAYACAĞIZ"
Kimsenin şımarmaması gerektiğini vurgulayan Kurtulmuş, "Yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Bundan sonra da Türkiye'de önemli demokratikleşme adımlarını atacağız. Hiçbir zaman milletin bize seçim günü verdiği görevden geri adım atmayacağız. Korkusuzca, geri adım atmadan ve cesaretle yolumuza devam edeceğiz. Zaman zaman önümüzdeki dönemlerde ne salvolarla karşılaşacağız, ne ayak oyunlarıyla karşılaşacağız. Geri kalmak yok. Yılmak yok. Korkmak yok. Cesaretimizin kırılması yok. Bu anlamda madem ki bu millet yanımızda duruyor, biz de milletin göstermiş olduğu istikamette yolumuza devam edeceğiz. Bugün görülüyor ki Ak Parti'nin kendisinden başka bir rakibi yok ama biz şımarmayacağız. 'Biz yaptık, bunları biz başardık ve bizim sayemizde bu oldu' diye asla söylemeyeceğiz. Bunları zihnimizden ve kalbimizden geçirmeyeceğiz. Ne yaptı ise bu milletin iradesi yaptı. Ne olduysa Allah'ın takdiri ile oldu. Dolayısıyla hiçbir şekilde şımarmayacağız."
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Ordu'nun İnternet Gazetesi - NET DÜŞÜNCE - 19 Haziran 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV