22 Mayıs 2018 Salı

İşte AK Parti'nin milletvekili listesi
banner41

Tuğrul ŞAN

28 Şubat 2018, 04:07
Bu biyografi 96 kez okundu
Tuğrul ŞAN
ORDU'nun ünlü isimlerinden biri olan Tuğrul Şan, 1948 yılında Ordu'da doğdu. 1970 yılında Ankara Radyosu Çoksesli Korosu'nda göreve başladı. 1975 yılında, askerlik dönüşünde Türk Halk Müziği bölümüne imtihan isteyerek geçti ve 1976 yılından itibaren solo programlarla türkü severlerle tanıştı.
1993 yılında İstanbul Radyosu'na tayin isteyerek, 1997 yılına kadar radyoda görevini sürdürdü. Aynı yıl emekliliğini isteyerek çok istediği Müzik Okulu'nu açtı. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan Tuğrul Şan Müzik Okulu'nda; bağlama, gitar, ud, şan-solfej, keman, kanun, org ve piyano ile THM ve TSM koro çalışmaları da yapılmaktadır.
Radyo yaşamında bir çok türküyü ilk defa okuyarak dinleyicilerin sevmesini sağladı. Bunlardan bazıları; Varıp Neylemeli Sılayı Gayrı, Sunayı Ya Deli Gönül Sunayı, Ey Hamamcı, Bir Yiğit Gurbete Gitse, Eşref, Gabak, Mevlam Bir Çok Dert Vermiş, Ahu Gözlüm Tut Elimden, Ağasarın Balını ve Yaylanın Soğuk Suyu vs. sayılabilir.
Bir adet 45'liği, bir adet uzunçaları, iki adet kaseti ve dört adet sinema filmi bulunan Tuğrul Şan'ın TRT Repertuarı'na geçen derlemeleri de bulunmaktadır. Ayrıca yurt içinde olduğu gibi, yurt dışında da başta Amerika, Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre ve Kıbrıs olmak üzere öz müziğimizin tanıtımına katkı sağlamaya çalışmıştır.
Yüksekokul mezunu olan Tuğrul Şan, evli ve iki erkek, bir kız çocuk babasıdır. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Ordu'nun İnternet Gazetesi - NET DÜŞÜNCE - 19 Haziran 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV