27 Mayıs 2018 Pazar

banner41

İşte Ordu'da tatilcilerin yeni gözdesi!

ORDU'nun Altınordu İlçesi'ne bağlı Karaoluk Köyü'nde bulunan Çiseli Şelalesi tatilcilerin yeni gözdesi oldu. Adeta doğal bir akvaryum görünümünde yerli ve yabancı turistlerin gözdesi halindeki Çiseli Şelalesi, hafta içi ve hafta sonu binlerce misafiri ağırlıyor.

27 Temmuz 2017 Perşembe 15:37
Bu haber 1152 kez okundu
İşte Ordu'da tatilcilerin yeni gözdesi!
ORDU - KARADENİZ kıyısına en yakın ilçelerden biri olan Ordu'nun Altınordu ilçesinde, deniz-kum ve güneş yerine artık doğal cazibe merkezleri tercih edilmeye başlandı. Ordu'nun Altınordu İlçesi'ne bağlı Karaoluk Köyü'nde bulunan Çiseli Şelalesi, Hürriyet Gazetesi tarafından da Türkiye'nin en güzel şelalesi arasında gösterildi. Ünlü foto muhabiri Coşkun Aral, Hürriyet Seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç, Doğa Derneği Başkanı Dicle Tuba Kılıç, Atlas Dergisi Yayın Direktörü Murat Köksal, Yürüyüş rotaları rehberi Ersin Demirel, Atlas Dergisi Yayın Yönetmeni Sinan Çakmak, Fotoğraf turları rehberi Faruk Akbaş, Atlas dergisi yazarı Yıldırım Güngör, gezgin, yazar Uğur Biryol, WWF Türkiye Direktörü Sedat Kalem tarafından oluşturulan jüri, binlerce şelale arasından Türkiye'nin en güzel 10 şelalesini belirledi. Bu şelaleler sıralamasında Antalya Kurşunlu ilk sırayı alırken, Kayseri Kapuzbaşı, Artvin Maral, Erzurum Tortum, Rize Ağaran, Antalya Düden ve Manavgat'tan sonra 8'inci sırada Ordu Çiseli Şelalesi yer almıştı.

 

Ordu'nun Altınordu İlçesi'ne bağlı Karaoluk Köyü'nde bulunan Çiseli Şelalesi, Hürriyet Gazetesi tarafından da Türkiye'nin en güzel şelalesi arasında gösterildi. Ünlü foto muhabiri Coşkun Aral, Hürriyet Seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç, Doğa Derneği Başkanı Dicle Tuba Kılıç, Atlas Dergisi Yayın Direktörü Murat Köksal, Yürüyüş rotaları rehberi Ersin Demirel, Atlas Dergisi Yayın Yönetmeni Sinan Çakmak, Fotoğraf turları rehberi Faruk Akbaş, Atlas dergisi yazarı Yıldırım Güngör, gezgin, yazar Uğur Biryol, WWF Türkiye Direktörü Sedat Kalem tarafından oluşturulan jüri, binlerce şelale arasından Türkiye'nin en güzel 10 şelalesini belirledi. Bu şelaleler sıralamasında Antalya Kurşunlu ilk sırayı alırken, Kayseri Kapuzbaşı, Artvin Maral, Erzurum Tortum, Rize Ağaran, Antalya Düden ve Manavgat'tan sonra 8'inci sırada Ordu Çiseli Şelalesi yer almıştı.Yaz-kış aynı debide akan ve 6 metreden dökülen Çiseli Şelalesi, alt tarafından 3 küçük şelaleyi daha barındırıyor. Şelalenin döküldüğü nokta 3 metre derinliğinde ve 7 metre genişliğinde bir doğal göl konumunda. Yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bir alabalık tesisisin de bulunduğu Çiseli Şelalesi, özellikle doğal taş dokusuyla müthiş de bir yürüyüş parkuru sunuyor. Kuş ve nehir sesleri eşliğinde, rengarenk kelebeklerin uçuştuğu Çiseli Şelalesi'nin tek eskiği ise gelen binlerce tatilcinin çöplerini tek bir noktada toplamısın sağlamak için çöp bidon veya konteynerlerinin olmaması. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Ordu'nun İnternet Gazetesi - NET DÜŞÜNCE - 19 Haziran 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV