25 Nisan 2018 Çarşamba

Erken seçim 24 Haziran'da
banner41

Ordu'da boşanan çift sayısı her yıl artıyor!

ORDU Baro Başkanı Avukat İlhan Kurt, Ordu Adliye Sarayı'ndaki dava dosyalarının çok önemli bir bölümünü boşanma davalarının oluşturduğunu söyledi. Avukat Kurt, yıl sonuna kadar Ordu'daki boşanan çift sayısının 500-600 arasında olacağını açıkladı.

20 Kasım 2014 Perşembe 23:49
Ordu'da boşanan çift sayısı her yıl artıyor!
ORDU - Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Genel Kurul sonrasında Ordu Baro Başkanlığı'na seçilen Avukat İlhan Kurt, özellikle Altınordu'da boşanan çift sayısının her geçen gün arttığını söyledi. 
"HER GEÇEN YIL SAYI DAHA DA ARTIYOR"

Kurt, boşanma sayısının Türkiye'nin yanında Ordu'da da her yıl daha da arttığına dikkati çekerek, "En son yaptığım araştırmaya göre Altınordu'da 2012 yılındaki boşanma dosyası sayısı 326. 2013 yılında bu rakam 475'e çıktı. Yaklaşık 1,5 katı oranında bir artış var" diye konuştu. 

"2014 SONUNDA BOŞANAN ÇİFT SAYISI 500-600 ARASINDA OLACAK"

Önceki yıllara oranla bu sene de boşanan çift sayısının önemli bir oranda arttığını belirten Ordu Baro Başkanı İlhan Kurt, "2014 yılında 10 ay itibarıyla 446 boşanma davası açıldı. Yılın bitimine 2 ay var. Bu sayı bu şekilde giderse 500'ü geçecek. Hatta 500-600 arasında olacak diye tahmin ediyoruz 2014 yılı sayısının. Hiçbir avukat bundan mutlu olmaz, biz de bunu üzülerek karşılıyoruz." dedi. 

Kurt, boşanmaların en büyük sebebini ise çiftlerin yaşadığı ekonomik sorunlar olduğunun altını çizerek, bunun da en üst sırasında kredi kartı borçlanmaları olduğunu belirtti.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

    Yorumlar
    Toplam 1 yorum mevcut

  • Cagla yildiz 7 ay önce yorumlandı

    Bana yardım edin ben eşimden boşanmak istiyorum 9 senedir ailemle yaşıyorum 1 tane kızım var benimle yaşıyor ben artık boşanmak istiyorum mahkeme açtım ama sürekli gün atıyorlar ne olur bana yardım edin

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Ordu'nun İnternet Gazetesi - NET DÜŞÜNCE - 19 Haziran 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV