Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ilk mezuniyet

ORDU Üniversitesi Tıp Fakültesi 2016-2017 dönem sonundaki ilk mezunlarını verdi. Düzenlenen törendi 33 tıp doktoru mezun verilirken, Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi için de bir ilk oldu.

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ilk mezuniyet
ORDU - Tıp Fakültesi Morfoloji binası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Ordu Valisi Seddar Yavuz, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, üniversite yetkilileri, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı. 


Tıp Fakültesi'ni birincilikle bitiren Yeşim Karadeniz, "6 sene önce bu Fakülteye başladığımızda yeni kurulmuş bir fakültenin öğrencileri olmanın heyecanını ve tedirginliğini yaşıyorduk. Bu yola 37 kişi olarak başladık. Aramızdan çeşitli fakültelere giden ve sonradan aramıza katılan arkadaşlarımız oldu. Bugün 35 kişi olarak buradayız. O günlerde şu anda içerisinde bulunduğumuz morfoloji binamız bile yoktu. İlk derslerimizi Eğitim Fakültesi binasında almaya başladık. Uygulama derslerimizde farklı fakültelerin laboratuvarlarını kullanmak zorunda kaldık. O gün için fiziki koşulların yetersizliğine rağmen hocalarımızın her birinin ülkenin dört bir köşesinden gelmiş olan bizlere göstermiş oldukları sıcak ve samimi yaklaşımları bu olumsuzlukları çok da hissetmememizi sağladı. Hocalarımızla birlikte yer almış olduğumuz çeşitli sosyal aktivitelerde hem Ordu'ya hem Fakülteye oryantasyon sağlarken aynı zamanda kendilerinin hayata ve mesleğe dair engin tecrübelerinden faydalanma imkanı bulduk. Bizlere gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı bugün burada olan ve olamayan bütün hocalarımıza teşekkür ediyoruz" dedi. 

ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç da konuşmasında, bilgiye hâkim, değişimi takip eden, güncel bilgi, inovasyon yeteneğini geliştirmiş akademisyenlerimizle çalışmalarının yürüttüklerini belirterek, "Mezun olmakla eğitim bitmiyor; araştırmak, bilgiyi yenilemek ve sürekli geliştirmek gerekiyor. Size hayatınızda bu yönde başarılar diliyorum. Çok değerli velilerimizin sevinçlerine, büyük heyecanlarına da katılıyor onları da yürekten tebrik ediyoruz" şeklinde konuştu.

Ordu Valisi Seddar Yavuz da yaptığı konuşmada, "Bugün benim için de oldukça heyecanlı bir gün. Türkiye’nin en zeki en çalışkan en disiplinli bir meslek grubunun mezuniyet törenine katılıyorum" diyerek sözlerine başladı. Vali Yavuz, "Mezuniyetiniz hayırlı ve uğurlu olsun, bahtınız açık olsun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ordu Valisi Seddar Yavuz dönem birincisi Yeşim Karadeniz'e, Rektör Prof.Dr.Tarık Yarılgaç dönem ikincisi Esen Çakmak'a, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş dönem üçüncüsü Burcu Binici'ye başarı ödüllerini verdi. Tören mezuniyet kütüğüne plaket çakılması, hekimlik yemini ve mezuniyet keplerinin atılmasıyla sona erdi.


Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 15:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER