Bakan Çelik fındıktaki oyunu kabul etti!

Karadeniz Bölgesi'nin çayla birlikte en stratejik ürünlerinden birisi olan fındık, Trabzon'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in başkanlık ettiği toplantıda masaya yatırıldı. Bakan Çelik, fındıkla ilgili toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, fındıkta oynanan oyunu kabul etti, "Kimsenin spekülatif oyunlara girmemesi lazım. Bu memleketin Rekabet Kurumu var, bu memleketin Hükümet'i var" diye konuştu.

Bakan Çelik fındıktaki oyunu kabul etti!
TRABZON - Kırmızı et ve ekmek fiyatlarıyla ilgili yaptığı mücadeleyle son günlerde adından sıkça söz  ettiren Gıda Tarım ve Hayvanc ılık Bakanı Faruk Çelik, bu kez de fındık fiyatlarını masaya yatırdı. Bakan Çelik, Ordu merkezli yayın yapan Tv52 Televizyonu'nun başlattığı "Fındığına Sahip Çık" kampanyasının ardından konuyu gündemine alacağını belirtmişti.

Fındık fiyatları Trabzon'da düzenlenen 'Bölgesel Sektörel Ortak Akıl Toplantısı'nda masaya yatırıldı. Trabzon Akçaabat'ta bir otelde düzenlenen toplantıya fındık üreticileri adına üretici birlikleri ve ziraat odaları, diğer tarafta ise fındık ihracatçıları ve birlik temsilcileri katıldı. 

"FINDIKTAKİ OYUNU BAKAN ÇELİK DE KABUL ETTİ"

Toplantı öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, fındıkta oynanan oyunu kabul etti, "Kimsenin spekülatif oyunlara girmemesi lazım. Bu memleketin Rekabet Kurumu var, bu memleketin Hükümet'i var. Yani burada üreticiyi koruyacak olan unsurlar var. Bir sorun yok, ama şu an itibarıyla sektörle Karadeniz'e gelmişten bizzat görüşerek alınması gereken önlemler varsa sektör temsilcilerini dinleyip onları konuşacağız" dedi.

Bakan Çelik, önümüzdeki dönemde Türkiye'nin ürün borsası ve lisanslı depoculuk uygulamasına geçeceğini de belirterek, "Lisanslı depoculukla ilgili önemli yasal düzenlemeler var ama istediğimiz performans ortaya konulamadı. Neden? TMO'nun işin içinde olmasından dolayı. Şimdi yaygın bir şekilde lisanslı depoculukla piyasaların ayakta duracağı bir sürece giriyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 01:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER