Bölge trafiğinin can damarı oldu!

ORDU Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Karşıyaka Bulvarı, bölge ve çevre trafiğinin de can damarı oldu. Geçtiğimiz aylarda ilk kat asfaltı dökülen yolların ikinci ve son kat asfaltı dökülmeye başlandı. Özellikle Karşıyaka Mahallesi ile Ulubey İlçesi devlet karayolunu birbirine bağlayan yol, bölge sakinlerinin de büyük takdirini topladı.

Bölge trafiğinin can damarı oldu!
ORDU - Altınordu İlçesi'nde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltacak ve şehir içi ulaşımı kolaylaştıracak projeleri hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Karapınar Mahallesi ile Karşıyaka Mahallesi’ni birbirine bağlayan ve bölgede ana arterlerden biri olacak Karşıyaka Bulvarı’nda önemli bir mesafe aldı. Altınordu ilçesi Karşıyaka Bulvarı Karapınar bağlantısı ile Bulvarkent sitesi Anasanayi girişi ve yan bağlantı yollarında gerçekleştirilen çalışmalar, hem kullanım hem de görünüm olarak vatandaşlardan büyük ilgi görürken ekipler, Karşıyaka Bulvarı’nda altyapı çalışmalarını da tamamlanmaya çalışıyor.
 
"ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANMAK ÜZERE"
 
Çalışmalar kapsamında elektrik hatları yer altına alınan ve doğal gaz, yağmur suyu, içme suyu hatları döşenen Karşıyaka Bulvarı’nda Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, sıcak asfalt öncesi kazı ve dolgu çalışmaları tamamlandı. Yol güzergâhında birinci kat sıcak asfalt dökümünün ardından ikinci kat çalışmalarına geçildi. Toplam uzunluğu 3,5 km olan yolun 9 bin m2 lik alanında kaldırım ve orta refüjler, 260 metre boyunda taş duvar ve 260 metre uzunluğunda trapez kanal yapılacak. Yolun trafik levhaları ve yol trafik çizgileri çekilerek modern bir görünüme kavuşturulması sağlanacak.
 
"VATANDAŞLAR YOĞUN ŞEKİLDE KULLANMAYA BAŞLADI"
 
7 metre genişliğinde ve duble olarak yapılan yol, araç trafiğine açılırken yolun yoğun bir şekilde kullanılması ise dikkatlerden kaçmıyor. Karşıyaka Bulvarı’ndaki sıcak asfalt çalışmalarıyla birlikte, sürücülerin özellikle şehir içi ulaşımda alternatif olarak bu yol güzergahını tercih ettiği ve yolun Karadeniz Sahil Yolu’ndaki trafik yoğunluğunun azalmasına katkı sağladığı gözleniyor.
 
"ARA YOLLARDA İSE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR"
 
Öte yandan yine aynı bölgede yer alan 946, 947 ve 955 No’lu caddelerde de yol çalışması sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, toplam 400 m olan çalışmanın ise 200 metrelik bölümünü tamamladı. 
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 22:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER