Fındık üreticisine Mart dopingi!

FINDIK fiyatlarında yaşanan düşüş sürerken, Hükümet özellikle 16 Nisan referandumu öncesinde adım attı ve fındık üreticilerinin alan bazlı gelir desteği ödemelerinin Mart ayında yapılması kararını aldı. Açıklamayı Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu yaptı.

Fındık üreticisine Mart dopingi!
ORDU - Fındık fiyatlarında yaşanan düşüş devam ederken, Hükümet üreticileri destekleme amacıyla 2009'dan itibaren uygulamaya koyduğu alan bazlı gelir desteği ödemelerini bu sene Mart ayı içinde yapma kararı aldı.

Tv52 Gün Ortası'na telefonla canlı bağlanan Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, "2009 yılından itibaren TMO'nun devre dışı bırakılma koşuluyla vatandaşa doğrudan gelir desteği ödeniyordu biliyorsunuz. Bu doğrudan gelir desteği her yıl ödendi. Şu anda bu yılki doğrudan gelir desteğimiz de Mart ayı sonuna kadar üreticilerimize ödenecek" dedi. 

Gündoğdu, "Üç bine yakın üretici mağdur edilmişti. Taban arazilerden dolayı itirazları vardı. Biz de takip ettik. Onların da ödemeleri yapıldı. Önümüzdeki ay, 300 milyon liralık meblağ Mart ayı sonunda ödenmiş olacak" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 12:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER