Fındıkta destek ödemeleri başladı

FINDIK üreticilerinin dört gözle beklediği alan bazlı gelir desteği ödemeleri bugünden itibaren üreticilerin hesaplarına yatmaya başladı. Bankalarda uzun kuyruklar oluşurken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ödemelerin 1 Temmuz'u kadar süreceğini söyledi.

Fındıkta destek ödemeleri başladı
ANKARA - Fındık üreticileri için alan bazlı gelir desteği ödemelerine bugünden itibaren başlandı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, toplam 812 milyon lira tutarındaki ödemelerinin üretici hesaplarına yatırılmaya başlandığını açıkladı.

Bakan Çelik, 2002 yılında 1,8 milyar lira olan devlet desteğinin, 2016 yılında 11,6 milyar liraya çıktığını belirterek, "T.C. kimlik numarasının son hanesi '0-2' olanlar bugün, 24 Haziran saat 18.00'den, '4-6' olanlar 24 Haziran itibarıyla, '8' olanlar da 1 Temmuz saat 18:00'den itibaren destek ödemelerini almış olacaklar." diye konuştu. Bakan 
Çelik, "Yaz boyu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak çok yoğun bir çalışma içinde olacağız ve Ağustos sonu itibarıyla bütün bu geleceğe dönük destek politikalarını ayrıntılı bir şekilde kamuoyuyla paylaşacağız" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 22:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER