Gençler için arıcılık kampları açılıyor

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı'nın gençlere yönelik geliştirdiği projelerden biri daha hayata geçiriliyor. Bakanlık, genç arıcıların yetiştirilmesi amacıyla senede 2 kez arıcılık kampları açacak. Bu kamplardan birinin adresi de Ordu olacak.

ORDU - Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlerin bilimsel olarak arıcılık yapabilmesi amacıyla senede 2 defa arıcılık kampları açacak. Projenin ilk ayağı bu sene hayata geçiriliyor. Türkiye'de bal üretiminde lider konumda bulunan Ordu'da bu kamplardan birine ev sahipliği yapacak. 

Gençlik ve Spor Ordu İl Müdürü Mustafa Genç, işlerinin sadece spor olmadığını belirterek, "19 ve 29 yaş arasında arıcılık bölümü mezunu ve arıcılar birliği üyeleri bu kamplara katılabilecek. 81 ilden gençler gelecek. Arıcılık yapmayı düşünen gençlere arıcılık sektörünün bilimsel yöntemleri bu tematik kamplarda öğretilecek" diye konuştu.

Özellikle arıcılık ve bal üretimi konusunda Ordu'nun Türkiye genelinde çok önemli bir yerde olduğunu belirterek, "Türkiye'deki tek Arıcılık Enstitüsü Ordu'da yer alıyor. Bizim işimiz sadece spor değil, gençlerin olduğu her yerde biz de varız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 13:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER