Gündoğdu fındığın çözümünü buldu!

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Türkiye'nin Dünya'daki tek başına söz sahibi olduğu tek tarımsal ürün fındık için, "Taban araziden sökülmesi lazım" diye konuştu. Fındık üretimi konusunda Türkiye ile rekabet edebilmek için yabancı ülkelerin de fındık dikimine başladığını söyleyen Gündoğdu, kalıcı çözümün ilk sırasında taban arazideki fındığın sökülmesi gerektiğini söyledi.

Gündoğdu fındığın çözümünü buldu!
ORDU - AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu'da uydudan yerel yayın yapan bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalarda, fındıkla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Türkiye'nin tarımsal ürünler noktasında Dünya'da tek başına söz sahibi olduğu fındık için "Taban arazideki fındık sökülmeli" diyen Gündoğdu, "Dünya'nın dört bir tarafında fındık üretimine başlandı. Türkiye ile rekabet edebilmek için bütün büyük firmalar başka ülkelerde fındık dikimi yaptırıyor. Yani Gürcistan var, Azerbaycan var, İspanya var, İtalya var. Bunların hepsinin burada bende dosyada ne kadar kim üretim yapıyorsa şeyi var, üreten. Yani İtalya'da, ABD'de bile fındık üretiliyor şu anda. Şimdi siz bunları bir kenara bırakıp da, biz fındığa bugün TMO müdahale etsin. TMO bugün müdahale etti. Yarın? Köklü çözüm bulmamız lazım" dedi.

"İŞTE FINDIKTAKİ KÖKLÜ ÇÖZÜM ÖNERİLERİ" 

Fındıkla ilgili çözüm bulunması gerektiğini belirten Gündoğdu açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Köklü çözüm de şu. Taban arazideki fındık sökülmeli. Alan bazlı destek devam etmeli ve sonuncusu üretici fındığını lisanslı depoya teslim etmeli. Bu sefer ihtiyacı olduğu kadar gidecek satacak. Bu bir çözümdür. Taban arazideki fındığın sökülmesi için devlet destek de verdi. Yasa da çıkardı, ama uygulatamadı. Şimdi desin ki vatandaş, hep beraber bunu söyleyelim. Arkadaş yasası var. Bunu uygulatalım. Seyit Bey de, çıksa bunu söylese ben de onu alkışlarım. Yani şimdi üreticinin yanında ben olacağım. Ben üreticinin yanında değil miyim? Ben bu üreticiden oy aldım. Tabiki bu üreticiden yana olacağım. Benim şu telefonum, birgün dahi telefonumu danışmanıma vermedim. 3 tane danışmanım var benim. Ben 3 danışmanıma bir gün dahi telefonumu vermedim. Seçildiğim günden itibaren de, ondan önce de. Şu anda programdayım. Telefonuma geliyor aramalar cevapsıza düşüyor. Tekrar aramaya bindiğimde boş olduğumda o arkadaşlarımızın tamamına dönüyorum. Numarasını bilmediğim, tanımadığım insana da dönüyorum. Bugün üreticimiz aradı, tanıyorum. Bilmiyorum. Cevap verdim, konuştum. Ben böyle bir milletvekiliyim. Ben milletin milletvekiliyim. Ben oraya gittiysem, milletin meseleleri için gittim."  
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 22:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER