banner59

Ordu Büyükşehir, Sayıştay sınavını geçti

ORDU Büyükşehir Belediyesi, bir süredir incelemelerini sürdüren Sayıştay denetçilerinin 2016 yılı mali denetimlerinden başarıyla geçti. Başkan Enver Yılmaz, "Şeffaf, etkin, ekonomik ve verimli bir yönetim anlayışına sahibiz" diye konuştu.

Ordu Büyükşehir, Sayıştay sınavını geçti
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2016 mali yılı denetimlerinden başarıyla çıktı. Her yıl yapılan olağan denetim için Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne gelen Sayıştay denetçileri çalışmalarını tamamladı.
 
2016 yılı hesaplarını inceleyen ve 3 kişiden oluşan Sayıştay denetçileri, yaptıkları inceleme ve denetim sonucunda tazmin ve benzeri yaptırım içerecek bir hususa rastlamadı. Bu nedenle hiçbir harcama yetkilisine Sayıştay tarafından sorgu evrakı gönderilmedi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Başkan Enver Yılmaz, "Sayıştay denetçileri, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında da olduğu gibi her yıl rutin bir şekilde Ordu Büyükşehir Belediyemizde denetim gerçekleştirdi. Bu denetimler, aynı zamanda yaptığımız işlerin kontrolü anlamında bize rehberlik ediyor. Denetçiler, 2016 yılı mali hesaplarımızı da incelemiş ve yapmış oldukları denetim neticesinde, mali tazmin yaptırımını içerecek bir sorgu konusu olmadığına karar vermişti. Bunun çok rastlanılan bir durum olmadığını öğrendik. Bu da bizim iş ve işlerimizi şeffaf, etkin, ekonomik ve verimli bir yönetim anlayışına, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu'na, diğer mevzuata ve hukuka uygun şekilde sürdürdüğümüzü teyit etmiş oldu. Bu durum tüm ekibimizi ve beni mutlu etti" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 12:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER