Ordu'da yaylalara artık teleferikle çıkılacak!

KISA adı DOKA olan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı kolları sıvadı, Ordu'dan artık yaylalara teleferikle çıkılacak. Projenin ilk adımı için fizibilite çalışmalarına başlandı.

Ordu'da yaylalara artık teleferikle çıkılacak!
ORDU - Gezmek, görmek ve eğlenmek için Ordu'ya gelenler, bir taraftan Karadeniz'in eşsiz doğal güzelliklerini görebilecek, diğer taraftan da yazın kavurucu sıcağından serinlemek için kısa süredte yaylalara çıkabilecek. Üstelik, deniz seviyesinden kilometrelerce yüksekte olan yaylalara ulaşmak için saatlerce yol gitmeye de gerek kalmayacak çünkü teleferikle çıkılacak.

Orduluların yıllardır hayalini kurduğu projeler bir bir hayata geçiyor. Özellikle Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılması, Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda sona yaklaşılması ve Çevre Yolu'nun da kısa bir süre sonra açılacak olması iç ve dış turizmden yıllardır hakettiği değeri görmeyen Ordu'ya ayrı bir hareketlilik katacak. Bunun için kısa adı DOKA olan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı kolları sıvadı, sahilden yaylalara uzanacak teleferik projesi için çalışmalara başladı. Fizibilite raporunu hazırlayacak olan teknik detay da Hükümet yetkililerine sunuldu. Eğer proje uygun bulunursa, bu kez projelendirme ve yatırım programının yapılanması çalışmasına başlanacak. Proje tamamlandığı takdirde teleferik hattı yılın 4 mevsimi çalışacak. Önemli bir ulaşım açığını da kapatmış olacak. Yaklaşık 30 km.lik hat üzerine kurulacak olan teleferik hattı, uygun bir vadi üzerinden ilk olarak Ordu'nun Kabadüz İlçesi'ne bağlı Çambaşı Yaylası'na ulaşacak. Teleferiğin başlangıç noktası da Ordu-Giresun Havalimanı olacak. 
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 20:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER