Yaptırdığı yolu 10 yıl sonra gördü!

BUNDAN 10 sene önce Ordu-Ulubey karayoluna büyük umutlarla yaptırdığı bor katkılı beton yolu, 10 yıl sonra yeniden gören Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Mehmet Hilmi Güler, "Bunun üzerinden kamyonlar, tırlar geçtiği halde 10 yıl oldu en ufak bir değişiklik görünmüyor" diye konuştu.

Yaptırdığı yolu 10 yıl sonra gördü!
ORDU - Bir dizi program için Ordu'ya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu-Ulubey karayoluna bundan 10 sene önce deneme amaçlı yaptırdığı ve büyük umut bağladığı bor katkılı beton yolu 10 yıl sonra yeniden görmeye geldi.

Kendi yaptırdığı bor katkılı beton yolun bozulmadığını görünce son derece duygusallaştığı gözlerden kaçmayan eski Bakan Güler, "Bunun üzerinden kamyonlar, tırlar geçtiği halde 10 yıl oldu, en ufak bir değişiklik görünmüyor. Bakın görüyorsunuz en ufak bir aşınma yok. Bu yollar Türkiye'de yaygınlaştırılmalı" diye konuştu. 

Ordu-Ulubey karayolunda 1 km.lik deneme amaçlı yapılan bor katkılı beton yolla ilgili olarak konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Mehmet Hilmi Güler, "Bu bor maddesini biz atıklarından kullandık. Ekonomik değeri olmayan atıklardan yaptık ve 4 bin ton Türk tipi çimento ürettik. TSE'den standartlarını da onaylattık ve sonuç itibarı ile 10 yıl geçti, yüzde 70 daha mukabil ve depreme dayanıklı olduğunu gördük. Bununla çimento üretildiği, takdirde yüzde 15 daha enerji verimliliği sağlanıyor. En ufak bir aşınma olmadığını görmüş olduk." diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 23:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER