Başbakan Yıldırım, Başkan Yılmaz'ı aradı!

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ı arayarak, yaşanan sel felaketiyle ilgili bilgi aldı. Hayatlarını kaybeden vatandaşlara rahmet, yakınlarına sabır dileğinde bulunan Başbakan Yıldırım, afetin yaralarını saracaklarını, mağdur ailelerin zararlarının giderilmesi konusunda da her türlü katkıyı sağlayacaklarını belirtti.

Başbakan Yıldırım, Başkan Yılmaz'ı aradı!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu'da sağanak yağışlara bağlı olarak meydana gelen sel ve heyelanlar nedeniyle Başbakan Binali Yıldırım'ın kendisini arayarak detaylı bilgi aldığını söyledi. Başkan Yılmaz, "Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Hükümet olarak Ordu ilimizin ve bizlerin yanında olduklarını söylediler. Sel felaketinin ilk gününden bu yana hükümetimizden ne talep ettiysek geldi. Başbakan Yardımcılarımız Sayın Numan Kurtulmuş, Nurettin Canikli ve Sağlık Bakanımız Dr.Recep Akdağ afet bölgelerine gelerek incelemelerde bulunup, hem vatandaşlarımıza hem de bizlere destek verdiler. AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Acu da bölgede incelemelerde bulundu. Ordu milletvekillerimiz, sel felaketinin ilk gününden itibaren bizlerle birlikte afet bölgelerindeydi. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız, Bakanlarımız, Ordu Valimiz ve Milletvekillerimize, bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
 
"SON ON YILLARIN EN BÜYÜK AFETİ"
 
Sel felaketi nedeniyle 3 vatandaşın hayatını kaybettiğini, sel sularına kapılan 2 vatandaş için ise arama kurtarma faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Başkan Enver Yılmaz, 14 köprü ile 16 evin yıkıldığını, 100'ün üzerinde küçükbaş ve büyükbaş hayvanın telef olduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, "Yaşadığımız sel felaketi, son on yılların en büyük afeti. Sel ve heyelandan sonra Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk bölgesindeki 243 grup mahalle yolu, ciddi hasar gördü. 5 gün üst üste yağan yağmur neticesinde toprakta gerçekleşen yumuşama sebebiyle dereler doldu, taştı ve sele dönüştü. Fiziki anlamda hiçbir eksikliğimiz olmadı. Devletimiz ve hükümetimizden, yerel yönetimlerden ne talep ettiysek geldi. Selin yaralarını sarmak için ekiplerimiz aralıksız çalışıyor" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 23:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER