Başkan Yılmaz İçişleri Bakanı'yla aynı uçakta

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Tunceli'de helikopter kazası şehitlerini uğurlamak için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte aynı uçakla Elazığ'a gitti. Yılmaz ve Bakan Soylu gün boyu yan yana durdu.

Başkan Yılmaz İçişleri Bakanı'yla aynı uçakta
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Tunceli'nin Pülümün ilçesi kırsalında meydana gelen helikopter kazası şehitlerini uğurlamak için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte aynı uçakla Elazığ'a gitti.

Tunceli'deki acı haberi alır almaz, Ordu'nun Altınordu ilçesindeki şehit ailesine taziyeye giden Başkan Yılmaz, şehit ailesini yalnız bırakmadı ve birlikte Ankara'ya gitti. Esenboğa Havalimanı'nda şehit ailesini Elazığ uçağına kadar uğurlayan Başkan Yılmaz, ardından Ankara'da partisinin Yerel Yönetimler ve Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldıktan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla birlikte aynı uçakla Elazığ'a gitti. 
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Tunceli'de olumsuz hava koşulları nedeniyle düşen helikopterde şehit olan 12 kişi için Elazığ'da düzenlenen resmi törene katıldı. Törenin tamamlanmasının ardından şehitler Ordulu Hakim Onur Alan, Astsubay Selim Karaman, polis memurları Ekrem Dereli, Ahmet Cihan Kilci, Murat Ködük,Azam Gündede, Saadettin Demir, Mesut Özdemir, Hasan Yıldırım ile Candaş Kaplan, Komiser Pilot Abdullah Ortanca, sözleşmeli Pilot Dilaver Karsavuranoğlu'nun Türk bayrağına sarılı naaşları memleketlerine gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2017, 01:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER