Başkan Yılmaz'dan flaş TEDES açıklaması

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, özellikle sosyal medyada yaygınlaşan TEDES paylaşımlarıyla ilgili olarak flaş bir açıklama yaptı. Başkan Yılmaz, "Paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

Başkan Yılmaz'dan flaş TEDES açıklaması
ORDU - TEDES aktif oldu mu? Sosyal medyada paylaşılan haberler üzerine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Yılmaz'ın açıklaması şöyle: 

"Sosyal medyada hızla yayılan 'TEDES GERİ DÖNDÜ' türü paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu internet sitesindeki haber 2015 yılına aittir. Haberin linkine tıklandığında tarihi bellidir. TEDES'in faaliyette olduğu 8 aylık sürede, Ordu il sınırları içerisinde bir kişi dahi yaşamını yitirmemiş olup, kapandıktan sonraki 1 yıllık süreçte 20 vatandaşımız yaşamını yitirmiştir. Bu da Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'nin ne denli önemli olduğunun göstergesidir. Henüz 2 gün önce yolun karşısına geçmek isterken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Şevval kızımızı unutmayalım! TEDES bundan böyle, tamamen Bakanlık bünyesine geçmiş olup, gerekli düzenlemeler yapıldıktan ve kamuoyuna duyurulduktan sonra faaliyete geçecektir."
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 13:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER