banner59

Başkentçi'nin listesinde kimler var?

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da 93 bin takipçisi bulunan Twitter fenomeni 'Başkentçi' yine çok konuşulacak belgeler yayınladı. Belgelerde Türkiye'de halen faaliyetlerini sürdüren bazı derneklerin isimleri yer alıyor. @Baskentcii tarafından yayınlanan bu derneklerin ise "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)" ile bağlantılı dernekler olduğu iddia ediliyor. Listede 5 tane de Ordu'da yer alan dernek isimleri var.

Başkentçi'nin listesinde kimler var?
ORDU - Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da fenomen isimlerden birisi olan Başkentçi rumuzlu kullanıcı, yine çok konuşulacak paylaşımlarda bulundu.

Türkiye genelinde bazı derneklerin isimlerinin de bulunduğu listeleri paylaşan @Baskentcii, bu derneklerin "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)" ile bağlantılı dernekler olduğunu iddia etti.

"LİSTEDEKİ 5 DERNEK ORDU'DA"

Türkiye genelinde FETÖ/PDY irtibatlı 890 sivil toplum kuruluşunun olduğu belirtildiği mesajlarda, bu derneklerin 5 tanesi de Ordu'da yer alıyor. Ordu Gönüllü Eğitimciler Derneği, Ordu İşadamları Derneği, Ordu Zafer Zafet Tenknik Elemanlar Derneği, Fatsa Sanayici İşadamları Derneği ile Ulubey Eğitim Gönülleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yayınlanan liste içerisinde yer alıyor.
 
Söz konusu yapıyla irtibatlı olduğu ileri sürülen 3 dernek de Giresun'da. Giresun İş Hayatı Dayanışma Derneği, Giresun Teknik Elemanlar Gelişim Derneği ve Giresun Ufuk Eğitimciler Derneği. 
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 13:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER