banner59

Beyaz örtü Ordu'yu teslim aldı!

ORDU'da son iki gündür etkisini göstermeye başlayan kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde etkisini göstermeye başladı. Bazı bölgelerde 1 metreye yaklaşan kar kalınlığı karşısında araçlar adeta kardan tünellerin içinden geçiyor.

Beyaz örtü Ordu'yu teslim aldı!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi, tüm yurtta etkisini gösteren karla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Kar kalınlığı Kabadüz'de bir metre, İkizce'de 60-70, Fatsa, Çatalpınar, Gürgentepe ve Ulubey'de de yarım metrenin üzerine çıktı. Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Kabataş, Korgan ve Kumru ilçelerinde de kar kalınlığı 50 cm'nin üzerine çıktı. 
"301 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇILDI"
 
350 personel, 282 araç ve iş makinesiyle 19 ilçenin tamamında karla mücadele çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışının durmasının ardından kapalı olan mahalle ve grup yollarını ulaşıma açmak için seferber oldu. Yoğun kar yağışıyla birlikte yolu kapanan 301 mahalleye, dün akşam başlayan çalışmalarla birlikte tekrar ulaşım sağlanırken, kapalı olan diğer mahalle ve grup yollarında ise çalışmalar aralıksız devam ediyor. Büyükşehir ekipleri, yol açma çalışmalarının neticesinde 19 hastanın sağlık kuruluşlarına ulaştırılması ve 16 cenazenin defin işleminin de yapılmasını sağladı.
 
"350 PERSONEL VE 282 ARAÇLA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR"
 
Başkan Enver Yılmaz, karla mücadele çalışmalarında önceliğin hasta vatandaşlara ulaşımın sağlanması, cenazelerin defnedilmesi ve grup yollarının açılması olduğunu belirterek, “Ekiplerimiz, 19 ilçenin tamamında zor şartlar altında görev yapmakta olup, araç ve personel konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Söylediğimiz gibi kar, artık bizim için esaret değil nimettir. Yaptığımız hazırlıklar neticesinde 350 personel, 282 araç ve iş makinemizle yürüttüğümüz karla mücadele çalışmalarımız başarılı bir şekilde devam ediyor. Aciliyet gerektiren müdahalelerin ardından, mahalle yollarını ve diğer yolları açıyoruz” şeklinde konuştu
 
"ACİL DURUMLARDA '444 1 052'Yİ ARAYIN"
 
Vatandaşların acil durumlarda 444 1 052 numaralı çağrı merkezini arayarak haber vermesini, karla mücadele çalışmalarını aksatacak asılsız ihbarlardan da uzak durulması gerektiğini söyleyen Başkan Yılmaz, sürücülerin araçlarında zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmasını istedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2017, 15:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER