Bunu yapanlar yandı!

KURBAN Bayramı'nı sayılı günler kala Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çok kritik bir uyarıda bulundu. Kurban kesimleriyle ilgili olarak yapılan uyarı, kesim yerlerinin dışında başka yerlerde kurban kesenleri ilgilendiriyor. Çünkü büyük para cezası var.

Bunu yapanlar yandı!
ANKARA - Çevre ve Şahircilik Bakanlığı, belirlenen yerlerin dışında gelişigüzel ve rastgele yerlerde, kapı önlerinde kurban kesenlere Çevre Kanunu uyarında 203 ila 50 bin 975 lira arasında değişen para cezaları kesecek. Yasağa uymayanların ise Alo 181 hattına bildirilmesi istendi. 

EN AĞIR CEZA 50 BİN TL

Kurban Bayramı'nda kurbanlıklar mutlaka belediyelerin gösterdiği, önlem aldığı ve belirlediği noktalarda kesilecek. Bakanlık, "Park, bahçe, cadde, sokak ile bina önleri, meydan gibi umuma açık ve kurban satış ve kesimine uygun olmayan yerlerde bu tür faaliyetlerde bulunanlara 203 TL, konutlarda atıkları toprağa veren her konut ve bağımsız bölüm için 1.267 TL, kurban kesim yerlerinde gerekli yasaklara uymayan ve önlem almadan kurban atıklarını toprağa veren işletmelere ise 50.975 TL idari para cezası uygulanacak." açıklamasını yaptı.

Belediyelere de kesim yerlerinin günlük olarak dezenfekte edilmesi ve kesim yerlerinde basınçlı su bulundurulması zorunluluğu getirildi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 17:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER