Dilenciler yok artık dedirtti!

ORDU Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Altınordu'da vatandaşların dini duygularını sömürerek haksız kazanç elde etmeye çalışanz dilencilere operasyon düzenledi. Özellikle ana arterlerde, halkın kalabalık ve yoğun olduğu noktalarda yakalanan dilencilerin üzerinden çıkan para dudak uçuklattı. Çünkü bir günlük kazançları asgari ücretten bile fazla çıktı.

Dilenciler yok artık dedirtti!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, artan şikayetler üzerine Altınordu'da bulunan dilencilere operasyon düzenledi. Şehrin muhtelif yerlerini adeta paylaşırcasına dağılan dilenciler, en çok halkın kalabalık ve yoğun olduğu noktalarda yakalandı. 

Halkın dini duygularını istismar ederek haksız kazanç elde eden dilenciler, özellikle de Cuma namazlarını fırsat biliyor. Yapılan denetimlerde yakaladıkları dilencileri Belediye'ye götürülerek haklarında işlem yapılan dilencilerin üzerinden çıkan para ise 'yok artık' dedirtti, çünkü tek bir dilencinin günlük kazancı asgari ücretten bile fazla çıktı. 

"ÜZERLERİNDEN BAKIN KAÇ LİRA ÇIKTI?"
 
Zabıta Amirliği'nde haklarında tutanak tanzim edilen ve Kabahatler Kanunu'na göre ceza kesilen dilencilerin üzerlerinden çıkan kağıt ve madeni paralara da el konuldu. Bu işi meslek haline getiren dilencilerin birinin üzerinden 1.823 TL, diğerinin üzerinden ise 1.341 TL para çıktı. 

"ALO 153'E İHBAR EDİN"
 
Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, halkın dini duygularını istismar ederek toplumda rahatsızlığa neden olan dilencilere karşı denetimlerin devam edeceğini belirterek vatandaşların bu konuda duyarlı davranmalarını ve bu gibi şahısları Alo 153 hattına ihbar etmelerini istediler.
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 15:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER