Efirli'nin kanalizasyon sorunu çözüldü!

ORDU Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Perşembe ilçesinin önemli kıyı merkezlerinden olan Efirli Mahallesi'nde yapımını sürdürdüğü altyapı çalışmaları kapsamında toplam 2 bin 857 metrelik kanalizasyon hattı inşa etti, bu sorunu da kökten çözdü.

Efirli'nin kanalizasyon sorunu çözüldü!
 ORDU - Özellikle yaz döneminde bölge halkıyla birlikte Ordu genelinde yaşayan vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği Efirli ve çevresinde düzenli işleyen bir kanalizasyon hattı bulunmadığı gibi kanalizasyon atıkları, bölge halkı tarafından fosseptiklerde biriktiriliyordu. Kentleşmenin bu bölgede artacağını düşünerek planlama yapan OSKİ Genel Müdürlüğü, gelecek yıllarda oluşabilecek kanalizasyon ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak Efirli Mahallesi’ne sistemli çalışan bir ana kolektör hattı kazandırdı.
 
2 BİN 857 METRE KANALİZASYON HATTI İNŞA EDİLDİ
 
OSKİ ekiplerinin sürdürdüğü çalışmalar sonucunda Efirli’de toplam 2 bin 857 metre kanalizasyon ana kolektör hattı inşa edilirken, 42 adet muayene bacası ve 20 adet parsel bacasının da imalatı yapıldı. Bölgede terfi binasının yapımı tamamlanırken, mekanik çalışmalar da sürdürülüyor. Çalışmaların ardından ana kolektör hattı vesilesiyle atık sular, terfi merkezine daha sonra da Akçaova Deresi altından yapımı tamamlanan dere geçişi hattı ile Kumbaşı Mahallesi’nde bulunan atık su arıtma tesisine ulaştırılacak. Böylece atık suların doğaya sağlıklı dönüşümü sağlanarak daha temiz ve yaşanabilir bir çevre oluşturulacak.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 13:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER