EKİP/52 göreve hazır!

ORDU Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 13 kişilik profesyonel bir arama-kurtarma ekibi kurdu. Ekip, ulusal alanda yaşamı tehdit eden tüm felaketlerde arama ve kurtarma operasyonları gerçekleştirecek.

EKİP/52 göreve hazır!
ORDU - 120 saatlik özel bir eğitim programından geçirilen ekip, Ordu'da ve ihtiyaç hissedildiğinde ülkenin herhangi bir yerinde afet, acil durum ve doğal felaketlerde arama kurtarma faaliyeti gerçekleştirecek. Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Arama Kurtarma Ekibi, kurtarma bilgisi, kurtarma ekibinin özellikleri, kurtarmada kullanılan bağlar ve düğümler, güvenli çalışma esasları, kuyularda, karanlık, dumanlı ortamlarda ve enkazda arama kurtarma, sedye ile yaralı taşıma teknikleri, yüksekten iniş ve yaralı kurtarma çalışmaları, toprak kaymaları, trafik kazalarına müdahale konularında hem teorik hem de tatbiki olarak eğitimlerini tamamlayarak göreve hazır hale geldi.
 
"BAŞKAN YILMAZ'DAN ARAMA KURTARMA EKİBİNE DESTEK"
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde arama kurtarma ekibinin kurulduğunu belirterek eğitim çalışmalarının tamamlandığını söyledi ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ekibin birinci etap eğitimini başarı ile tamamladığına vurgu yapan Başkan Yılmaz, "Tüm arkadaşlarımızın motivasyonu yükseldi. Bu çalışmada amaç öncelikle Ordumuzda, bölgemizde ve yurdumuzda yaşanacak herhangi bir doğal afet veya büyük çaplı kaza ve olaylarda insan ve ekipman gücünü hazır etmek, ulusal ve uluslararası her türlü afet ve felaketlerde müdahale edebilecek yerel bir kapasite oluşturmaktır. Son teknoloji, modern arama kurtarma araç ve gereçleri alınan ekibimize azimli ve kararlı çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 22:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER