İşte yeni hız limitleri!

ORDU Büyükşehir Belediyesi İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte yeni hayata geçirilen Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) dahilindeki hız limitlerini belirledi. Buna göre 70 ila 110 km. arasında değişen hız limitlerine yüzde 10'luk obsiyon da dahil edildiğinde üzerine çıkıldığında ceza yazılacak.

İşte yeni hız limitleri!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr.Mustafa Çöpoğlu başkanlığında, komisyon üyesi kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda 56 gündem maddesi görüşüldü. Gündemde yer alan muhtelif cadde ve sokaklardaki trafik düzenleme, ticari plaka tahsisi, taksi durağı açılması, dolmuş güzergahı belirlenmesi, yol geçiş izni verilmesi ve il genelindeki bazı yollardaki hız sınırlarının belirlenmesi yönünde gelen talepleri içeren 24 madde, ihtisas komisyonlarından gelen raporlar doğrultusunda görüşülerek karara bağlandı. 32 madde ise konusu gereği görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

"HIZ LİMİTLERİNE DİKKAT!"

Toplantıda Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün ilimizin belirli bölgelerinde hız limitlerinin düzenlenmesiyle ilgili talebi de görüşüldü. Konu ile ilgili ihtisas komisyonundan gelen raporlar doğrultusunda yapılan görüşmelerde söz konusu bölgelerdeki hız limitleri tespit edilerek karara bağlandı.

Şehir merkezlerindeki azami hız limiti otomobiller için 70 km. olarak belirlenirken, Altınordu-Perşembe arası 90, Karadeniz Sahil Yolu 110, tüneller ise 80 km. olarak belirlendi.

Hız limitleri minibüs, otobüs, çekici, kamyon ve kamyonetler için daha da aşağıda olacak.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 22:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER