İtfaiyecilere dağcı eğitimi

ORDU Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda görev yapan itfaiyeciler, 2 hafta sürecek toplam 80 saatlik temel arama eğitiminden geçiriliyor. Eğitimin amacı, olası bir vaka karşısında anında müdahale edebilmek.

İtfaiyecilere dağcı eğitimi
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde meydana gelebilecek acil durumlara en kısa sürede ve etkili şekilde müdahale etmek üzere tüm itfaiye personeline arama kurtarma eğitimi veriyor.
 
2 hafta süren 80 saatlik temel arama kurtarma eğitimi ile personelin arama kurtarma çalışmalarını geniş bir alanda icra edecek bilgi ve beceri kazanması amaçlanıyor. İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından verilen eğitimlere 19 ilçenin tamamında görev yapan 252 itfaiye personeli katılıyor. Eğitime katılan itfaiyecilere, kurtarma becerileri, yaralı taşıma teknikleri, trafik kazalarına müdahale esasları, kentsel arama kurtarma teknikleri, olay esnasında yaralıya psikolojik destek sağlama ile yüksekten ve kuyulardan kurtarma prensipleri hakkında bilgi veriliyor.
 
Eğitim çalışmaları kapsamında Altınordu ve Gölköy İtfaiye Grup Amirliğinde görev alan personelin eğitimleri tamamlanırken, Fatsa ve Ünye İtfaiye Grup Amirliğinde görevli personelin eğitimleri devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 00:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER