Komutan o sözde emri yok saydı!

TÜRK Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grup asker tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi sırasında, kendisine darbeci subaylar tarafından iletilen sözde emri Ordu Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya'nın yok saydığı ortaya çıktı. Albay Sarıkaya'nın, "Ben emri Hükümet'ten alırım" dediği öğrenildi.

Komutan o sözde emri yok saydı!
ORDU - Bir grup rütbeli asker tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan askeri darbe girişimi sırasında Ordu İl Jandarma Komutanlığı'na da sözde emirler verildiği, ancak Ordu Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya'nın verilen bu sözde emirleri yok saydığı ortaya çıktı.

Bu açıklamayı Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu yaptı. Vali Balkanlıoğlu, darbe girişiminin ilk saatlerinde Jandarma Genel Komutanlığı'nca, Ordu Garnizon ve İl Jandarma Komutanlığı'na gönderilen emirde şehrin önemli mevki ve kurumlarının ele geçirilmesinin istendiğini belirterek, "Albay Sarıkaya, ben emri devletten ve hükümetten alırım. Devletimizin ve sizin emrinizdeyim' dedi. Kendisini bu örnek davranışından dolayı kutluyor, tebrik ediyorum. Bundan sonra atom bombası ile gelseler, bu memlekette bu şeyler artık kapandı." dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2016, 17:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER