Şehit haberi Perşembe'yi yasa boğdu!

DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde sürdürülen operasyonlar sırasında içinde 7 bordo bereli askerin bulunduğu bina çöktü. 4'ü yaralı, 1'i Ordu Perşembeli 3 bordo bereli komutan şehit düştü. Haber Ordu'nun Perşembe İlçesi'ni yasa boğdu.

Şehit haberi Perşembe'yi yasa boğdu!
ORDU - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde sürdürdüğü operasyonlar neticesinde enkaz halindeki bir binayı kontrol etmek için giren 7 bordo bereli komutan, binanın çökmesi sonucu enkaz altında kaldı, 4'ü yaralı olarak kurtarıldı. Ancak 3 komutan, Piyade Üsteğmen Enes Demir, Jandarma Astsubay Üstçavuş Hüseyin Gümüş ve Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül şehit düştü. 
 
24.Özel Kuvvetler Tabur Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Astsubay Üstçavuş Hüseyin Gümüş'ün Ordu'nun Perşembe İlçesi'ne bağlı Ekinciler Mahallesi'nde yaşayan ve aynı mahallenin de muhtarı 56 yaşındaki Mehmet Ali Gümüş, şehit oğlunun ardından "Oraya sonuçta vatan uğruna gitti. Su gibi delikanlı gitti, neler gidiyor benimki gibi. Ne uğruna gidiyor, vatan uğruna gidiyor. Allah belasını versin terörün" diyerek teröre lanet yağdırdı.

Şehidin baba evi Türk bayraklarıyla donatılırken, acı haberi alan komşuları da taziyeye akın etti. Acılı baba Mehmet Ali Gümüş şehit oğluyla çekilmiş olan elindeki çerçeveli fotoğrafını uzun süre vermedi. 

"2 GÜN ÖNCE TELEFONDA GÖRÜŞTÜM"

50 yaşındaki eşi Hafize Gümüş ile birlikte Perşembe'de yaşadıklarını, acı haberi de eşiyle birlikte bugün aldığını belirten üç çocuk babası Mehmet Ali Gümüş teröre tepki göstererek şunları söyledi:

"Oturduğumuz Ekinciler mahallesinin muhtarlığını yapıyorum. Eşimle bugün acı haberi burada evde aldık. Oğlumla iki gün önce telefonda görüştüm. Bir daha kendisinden haber alamadım. Telefonda nasılsın iyi misin diye sordum? 'İyiyim' dedi, zaten ona detaylı sorularda sormazdım. 'Telefon çekmiyor hatlar sıkıntı' dedi, iki gündür arıyorum telefonuna ulaşamıyorum.

"İÇİMDE HEP BİR BURUKLUK VARDI"

Bugün askerler geldi, telefon açtılar. Komşulara gitmiştim çay içmeye. Telefon gelince eve geliyordum yolda. Komutana 'bir sıkıntı mı var' diye sordum. İçimde hep bir burukluk vardı. 'Alay komutanı bekliyor, belki yanlışlık vardır' dediler. Geldim öğrendim. AnkaraÖzel Kuvvetler Komutanlığı'nda görev yapıyordu geçici görevle Diyarbakır'a gitti, iki üç gün önce Sur'a gönderilmiş orada şehit olmuş.

"ORAYA SONUÇTA VATAN UĞRUNA GİTTİ"

Terörün Allah belalarını versin, fidan gibi çocuğum gitti. Oraya sonuçta vatan uğruna gitti. Su gibi delikanlı gitti, neler gidiyor benimki gibi. Ne uğruna gidiyor vatan uğruna gidiyor."

3.5 YAŞINDA BİR OĞLU VARDI

Hemşire olan şehidin eşi 32 yaşındaki Kıymet Gümüş ile 3.5 yaşındaki oğlu Göktuğ ile birlikte Ankara'da yaşadığı ve Gölbaşı Devlet Hastanesi'nde hemşire olarak çalıştığı öğrenildi. 
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 19:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER