Sur'dan acı haber geldi!

DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde sürdürülen operasyonlar sırasında içinde 7 bordo bereli askerin bulunduğu bina çöktü. 4'ü yaralı, 1'i Ordu Perşembeli 3 bordo bereli komutan şehit düştü. Haber Ordu'nun Perşembe İlçesi'ni yasa boğdu.

Sur'dan acı haber geldi!
ORDU - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde sürdürdüğü operasyonlar neticesinde enkaz halindeki bir binayı kontrol etmek için giren 7 bordo bereli komutan, binanın çökmesi sonucu enkaz altında kaldı.

Bordo bereli 7 askerden 4'ü yaralı olarak kurtarıldı, ancak 3 komutan ise şehit düştü. Şehitlerden biri de Ordu'nun Perşembe İlçesi'nden Jandarma Astsubay Üstçavuş Hüseyin Gümüş oldu. 24.Özel Kuvvetler Tabur Komutanlığı emrinde görevliyken, operasyonlar nedeniyle geçici görevle Diyarbakır'ın Sur İlçesi'ne giden Gümüş'ün Perşembe'nin Ekinciler Mahallesi'nden olduğu öğrenildi.  

Evli ve 3,5 yaşında 1 çocuk sahibi olan 32 yaşındaki Şehit Astsubay'ın eşininde Ankara Gölbaşı Devlet Hastanesi'nde hemşire olarak çalıştığı öğrenildi. Acı haber, Gölbaşı'ndaki ailesine Ankara Merkez Komutanlığı ekipleri, Ordu Perşembe Ekinciler Mahallesi'ndeki baba ocağına da Ordu Garnizon Komutanı Jandarma Albay Garip Gümüş tarafından verildi. Şehit astsubayın Ankara Gölbaşı ve Ordu Perşembe'deki evlerine Türk bayrakları asıldı. 

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı ise olayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı: "19 Şubat 2016 Cuma günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında içinde yedi kahraman silah arkadaşımızın bulunduğu bir bina çökmüştür. Çöken binadan dört kahraman silah arkadaşımız hafif yaralı olarak kurtarılmış, üç kahraman silah arkadaşımız ise tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 17:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER