Türkiye'nin 22.Havalimanı Gümrüğü Ordu olacak!

TÜRKİYE'nin en hareketli havalimanlarından birisi olan Ordu-Giresun Havalimanı, Türkiye'nin 22.Havalimanı Gümrüğü olacak. Ordu'da ilk resmi yurt dışı uçuşlar, Almanya'nın Köln ve Avusturya'nın Graz şehrinde düzenlenecek.

Türkiye'nin 22.Havalimanı Gümrüğü Ordu olacak!
ORDU - Açıldığı günden itibaren Türkiye'nin en hareketli havalimanlarından birisi olan Ordu-Giresun Havalimanı, Türkiye'nin 22.Havalimanı Gümrüğü olacak. Günde ortalama 16 seferin yapıldığı Ordu-Giresun Havalimanı'nda önümüzdeki aylarda iki de yurt dışı seferler yapılacak. Almanya Köln ve Avusturya Graz'a düzenlenecek seferlerin bu yılın ortasına yetiştirilmesi planlanıyor.
 
Türkiye'deki 55 havalimanı arasında 26'ncı olan Ordu-Giresun Havalimanı, 10 ayda 330 bin yolcu taşıdı. 3 milyon yolcu kapasiteli havalimanı için bu yıl belirlenen hedef 1 milyon yolcu.
 
"GÜNDE 16 SEFER DÜZENLENİYOR"
 
Hem Ordu hem Giresun'un göç veren önemli illerin başında geldiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, hemşehrilerinin ağırlıkta bulunduğu iller olan İstanbul, Ankara ve İzmir ile başlayan yurt içi seferlerinin diğer illere de başlayacağını ifade etti. Şu anda günde 16 uçağın iniş-kalkış yaptığı Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Antalya ve Bursa'ya da sefer konulması için çalıştıklarını kaydetti.
 
"YURTDIŞI SEFERLERİ HAZİRANA YETİŞECEK"
 
Doğu Karadeniz illerinden yurt dışına göç eden vatandaşların ağırlıklı tercih ettiği Avrupa'daki kentlere de Ordu-Giresun Havalimanı'ndan sefer düzenlenmesi için çalışmalar devam ediyor. İlk aşamada düşünülen yurt dışı uçuş noktaları ise Almanya Köln ve Avusturya Graz olacak. Bu iki kent, gurbetteki Ordulu ve Giresunluların ağırlıkta yaşadığı bölgeler olduğu öğrenildi. Türkiye'deki 55 sivil havalimanındaki 21 gümrük noktasından sonra 22'inci gümrük noktası burası olacak. Yurtdışı seferler Haziran ayına kadar yetiştirilecek.
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 00:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER