Ünye'de selin yaraları sarılacak

ORDU'nün Ünye ilçesinde 28 Mayıs'ta yaşanan selin ardından, afetten etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ekiplerin anında müdahale ettiklerini belirterek, "Eğer Tabakhane Deresi'nin kenarı yükseltilmemiş olsaydı, 2006'daki sel felaketi gibi çok daha ciddi zararlar ortaya çıkabilirdi. Alınan önlemler sayesinde yaşanan hasarlar en aza indirildi. Selin yaraları en kısa sürede sarılacak" dedi.

Ünye'de selin yaraları sarılacak
ORDU/Ünye - Geçtiğimiz 28 Mayıs'ta gece yarısı başlayan sağanak yağışın ardından sel ve su baskınlarına maruz kalan Ünye'de Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, zarar gören bölgeleri Ordu İl Afet Müdürü Osman Işık ve beraberindekilerle birlikte inceledi. 

Afetin ardından tüm imkanları seferber ettiklerini söyleyen Başkan Çamyar, "Ünye'mizde 28 Mayıs tarihinde etkili olan yağmur bazı mahallerimizde ciddi hasara sebep oldu. Olayın yaşandığı andan itibaren Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüze bağlı 145 personel, aynı şekilde Büyükşehir belediyemize bağlı ekipler tüm imkânları seferber ederek olaylara anında müdahale etmiştir" dedi.

"DERE ISLAHI FELAKETİ ÖNLEDİ"

Yaşanan sel felaketinin ardından yaşananların tekrar edilmemesi için önlem alınacağını belirten Başkan Çamyar, "Biz, şu anda şehir merkezinde yeni yapılan yerlerde altyapıyı tamamen yeniden elden geçiriyoruz. Tabakhane Deresi'nin kenarları bir metreye kadar yükseltildi ve ıslah çalışmaları devam ediyor. Eğer Tabakhane Deresi'nin kenarı yükseltilmemiş olsaydı 2006'daki sel felaketi gibi çok daha ciddi zararlar ortaya çıkabilirdi. Alınan önlemler sayesinde yaşanan hasarlar en aza indirildi. Yapılan tespitlerde 18 ev ve 3 işyerinde zarar meydana geldiğini öğrendik. Atatürk mahallemizde bir evde çökme riski bulunuyor. O evle ile ilgili tahliye işlemleri devam ediyor. Orada kalan ailelerimizi Turizm Otelcilik Uygulama Oteli'nde ağırlayacağız" şeklinde konuştu.

Selin yaralarının sarılması için yapılması gereken her şeyi en kısa süre içerisinde yapacaklarını ifade eden Başkan Çamyar, "Yaşanan olayın ardından Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş ve milletvekillerimiz bizleri arayarak başta AFAD'ın yapabileceği destekler olmak üzere yapılabilecek ne varsa yapılacağını ve devletimizin vatandaşlarımızın yanında olduğunu ifade ettiler. Ben bir kez daha selden etkilenen mahallelerimize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 12:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER