banner59

Büyükşehir'den anlamlı sergi

GÜVENLİK güçlerimizin terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyi ve toplumumuzun teröre gösterdiği tepkiyi anlatan “Terörle Mücadele ve Teröre Lanet” fotoğraf sergisi, Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi'nde açıldı.

Büyükşehir'den anlamlı sergi
ORDU - Serginin açılışına Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Genel Sekreter Bülent Civelek, Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Yıldırım, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
TERÖRLE İLGİLİ 137 FOTOĞRAF SERGİLENİYOR
 
137 adet fotoğrafın yer aldığı serginin açılışında konuşma yapan Başkan Enver Yılmaz, vatandaşların sergiyi gezerken etkileneceklerini belirterek, “Şimdiye kadar 12 sergi düzenlediğimiz Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerimizde, 13. sergiyi siz değerli hemşehrilerimizin beğenisine sunuyoruz. Geçmiş dönemde ve günümüzde yaşanan terör olaylarını konu alan fotoğrafların yer aldığı sergimizin sizleri etkileyeceğine inanıyorum” dedi.
 
FOTOĞRAFLAR KİTAP HÂLİNDE DAĞITILACAK
 
Başkan Yılmaz, sergide yer alan fotoğrafların ayrıca bir kitap hâline getirildiğini belirterek, “Sergide yer alan fotoğrafları bir kitap hâline getirerek belediyelere, kaymakamlıklara ve diğer kamu kurumlarına dağıtarak terör belasının etkilerini vatandaşlarımızın hafızalarında canlı tutmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.
 
SERGİ TERÖRLE MÜCADELE BİLİNCİNİ ARTIRACAK
 
Vali İrfan Balkanlıoğlu, serginin terörle mücadele konusunda vatandaşların bilinç düzeyini artıracağına dikkat çekerek, “Türkiye uzun yıllardır terör belasıyla uğraşıyor ve bu konuda çok sıkıntılar yaşadı. Terörle mücadeleyi güvenlik güçlerimiz yerine getiriyor ancak çok geniş bir konu teşkil eden bu mücadelenin topyekûn yapılması gerekiyor. Bu anlamda açılan sergimizde yer alan fotoğrafların terörün yıkıcı etkisini, ülkemizde ortaya çıkardığı sorunların anlaşılması bakımından çok önemli olduğunu düşünüyor ve terörle mücadele konusundaki bu çalışmalarından dolayı Enver Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
 
SERGİ 14 NİSAN - 5 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA ZİYARET EDİLEBİLECEK
 
137 adet fotoğrafın yer aldığı “Terörle Mücadele ve Teröre Lanet” adlı fotoğraf sergisi, 14 Nisan - 5 Mayıs 2017 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.
Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2017, 00:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER