banner59

Türk sinemasından bir yıldız daha kaydı

TÜRK Sineması'nın ünlü isimlerinden Fikret Hakan, 83 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü sanatçı, bir süredir akciğer kanseriyle mücadele ediyordu.

Türk sinemasından bir yıldız daha kaydı
İSTANBUL - Keşanlı Ali Destanı, Üç Arkadaş, Yılanların Öcü, Arkadaşım, Battal Gazi Destanı, Eğreti Gelin, Eskici ve Oğulları, Sürgün gibi yüzlerce file oyuncu, senarist, yönetmen ve yapımcı olarak imzasını attı. 

Asıl adı Bumin Gaffar Çıtanak olan Fikret Hakan, 83 yaşında hayatını kaybetti. Özellikle Yeşilçam denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Fikret Hakan, 1950 yılında 'Üç Güvercin' adlı oyunla 'Ses Tiyatrosu'nda tiyatro sahnelerine ilk adımını attı. 1952 yılında 'Köprüaltı Çocukları' adlı filmle sinemaya geçti. 163 film ve dizide oynadı, 1970'li yıllarda senarist, yönetmen ve yapımcı olarak çalıştı. 'Üç Arkadaş' ve 'Keşanlı Ali Destanı'yla büyük bir üne kavuştu.  1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanı aldı. 

Bir süredir akciğer kanseriyle mücadele eden ünlü sanatçı, Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 83 yaşında hayata veda etti. 
Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 16:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER