"Hayır" dedi Kanal D işine son verdi!

KANAL D Televizyonu'nda sabah kuşağı haberlerini sunan İrfan Değirmenci, referandum öncesi tarafsızlığını koruyamadığı gerekçesiyle işinden kovuldu. Değirmenci, sosyal medya hesabı Twitter'da hayır diyeceğini açıklamıştı.

İSTANBUL - Türkiye'de gerçekleştirilecek referandum öncesinde Kanal D Haber Dairesi'nde önemli bir gelişme yaşandı. Uzun yıllardır Kanal D'nin sabah yüzü olan İrfan Değirmenci, Doğan Yayın Grubu'nun "tarafsızlık" ilkesini ihlal ettiği gerekçesiyle işinden kovuldu.

Kanal D'den yapılan yazılı açıklamada, "Doğan Yayın Grubu olarak 'tarafsızlık' en temel ilkemizdir. Sosyal medya konusundaki hassasiyetimizi defalarca dile getirdik, bütün arkadaşlarımızla paylaştık. Arkadaşımız İrfan Değirmenci, sosyal medyada, 10 Şubat tarihinde yazdığı mesajlarla, açıkça kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olmuştur. Bu nedenle kendisiyle iş akdimizi sonlandırıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Değirmenci ise kendisine ait Twitter hesabından, "Ne güzeliz ve ne kadar onurlu. Sayımız da bir hayli fazla. Hepinize #Hayır'lı Cumartesiler" diye yazdı. 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2017, 00:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER