Microsoft Office Excel Ücretsiz Alternatifi Google E-Tablolar

Öncelikle kısa bir ön bilgi vermek istiyorum, bu sayede içerikte geçecek bazı İngilizce kelimeleri açıklamak istiyorum.

Crack nedir :

Crack para ile satılan bilgisayar programlarının bazı yöntemler kullanılarak ücret ödenmeden kullanılmasıdır.

Crack nasıl yapılır :

Ücretli satılan programlarda ücret ödendiğinde aktive edilmesini sağlayan bazı kodlar bulunmaktadır. Crack işlemi ile bu ücret ödenip ödenmediğini kontrol eden kodlar bypass edilir yani bu fonksiyon geçirsiz kılınarak bir sonraki adıma yani ücret ödendi mesajı verilerek program kullanılmaya başlanır.

Ne yazık ki ülkemizde ciddi bir Crack sorunu var. Birçok programın ücretsiz versiyonları internette bulunurken bizler ne yazık ki her zaman ücretli olanları kullanmayı tercih ediyoruz.

Crack dosyalarında virüs olur mu ?

Tabiki olur, devir internet devri ve ne yazık ki günümüz dolandırıcılık yöntemlerinin çoğunluğu internet ve bilgisayar tabanlı. Kimse kimseye iyilik olsun diye başının yasalarla derde gireceğini bile bile böyle bir paylaşım yapmaz.

Crack yerine Ücretsiz Alternatif Programlar

:

Evet 🙂 bu kadar açıklamadan sonra başlıkta belirttiğimiz asıl konumuza gelelim.. Türkiye’de belkide en çok crack Türkçesi kırılmış program olan Microsoft ofis excel yazılımının ücretsiz versiyonuna  🙂

Microsoft Excel’in birçok özelliğini barındıran Google drive tamamen ücretsiz. Aslında kullanıcısına Excelden daha çok imkan sunuyor. Bunlar neler ?

Cloud yani Bulut internet tabanlı Ofis 

Sanırım son zamanlarda internet hizmetleri konusunda en çok duyulan konulardan birdir bulut tabanlı hizmetler. Dosyalarınızın bilgisayarda olması yerine internette dünyanın en güvenilir sunucularında bulunması demek. Bu sayede sadece bilgisayarınızdan değil tablet ve telefon yada başkasının bilgisayarındada oturum açarak ofis dosyalarınızı görebilir yada düzenleyebilirsiniz. Mekan bağımsız erişim imkanı sağlıyor. Aynı hizmet Microsoft Ofistede var ancak ücretli 🙂 üstelik bu hizmet online olduğu için kırmak yani cracklemekte imkansız.

Sıfır Virüs İhtimali

Bilgisayarınıza USB yada bir dosya gelerek bütün dosyalarınızı silmesi, şifrelemesi yada bilgisayarınızın format gerektirecek kadar kötü hale gelmesi son derece olası ihtimaller. Ancak eğer bulut tabanlı bir Google Drive E-tablolar hizmetiniz varsa dosyalarınıza virüslerin erişmesi imkansız. Düşünsenize bütün verileriniz dünyanın en büyük yazılım şirketi tarafından korunuyor.

Takım çalışması için Online çoklu çalışma sağlar.

Excel gibi sadece tek başına çalışma değil aynı anda birçok kişiyle aynı dosya üzerinde çalışma ve düzenleme imkanı sağlar. Üstelik kimin hangi değişikliği ne zaman yaptığını çok rahatlıkla görebilirsiniz. Sanırım bu pandemi sürecinde evden çalışacak olan birçok firma için sanırım bulunamayacak bir hizmet.

Bir cevap yazın