Çamaş değil, Japonya!

BAZI internet ve sosyal paylaşım sitelerinde 'Çamaş Kanyonu' olarak paylaşılan fotoğrafın, aslında Japonya'nın ünlü Takachiho Geçidi'ne ait olduğu ortaya çıktı. Geçit, dünyanın ünlü fotoğraf tutkunlarının da uğrak mekanlarından birisi. İşte o ayrıntılar!

Çamaş değil, Japonya!
ORDU - Son günlerde bazı internet ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan ve Ordu'nun Çamaş ilçesi sınırlarında olduğu belirtilerek, 'Çamaş Kanyonu' olarak tanıtılan bölgenin aslında Çamaş değil, Japonya olduğu ortaya çıktı. Bu fotoğraf, Japonya'nın en ünlü turistik yerlerinden birisi olan Takachiho Geçidi'nin fotoğrafı. Takachiho Geçidi, Japonya'nın güneyindeki Kyushu adasında, güzelliği ile ünlü ve güzel bir kanyon olarak biliniyor. Fotoğraf safarisi tutkunlarının ise en çok uğradığı noktalardan birisi olarak biliniyor. Kyushu Adası'nda bulunan ve güzelliği ile ün kazanan bir kanyon olan Takachiho Geçidi'nin duvarları eski lav akışının yavaşça soğuması sonucu oluşan bazalt sütunlardan oluşuyor. Yukarıdan vadinin içine bakarak yürünebiliyor, ya da bir sandalla kürek çekerek o büyülü manzara çok yakından izlenebiliyor. Japonya'da, dünyaca ünlü fotoğraf meraklılarının da en çok ziyaret ettiği bölgelerden birisi olarak biliyor.

Takachiho Geçidi'nin bulunduğu Kyushu Adası, Japonya'nın güneyindeki dört büyük adadan ve sekiz bölgeden birisi. Ada, Japonya'nın en büyük aktif yanardağı olan Aso Dağı'na ve birçok kaplıcaya ev sahipliği yapıyor. Bölgede ağır sanayi olarak kuzeyde Fukuoka, Kitakyushu, Nagasaki ve Oita kentlerinde kimya, otomotiv, yarı iletken ve metal işleme endüstrileri bulunuyor. Kyushu, Honshu'ya Kanmon Tüneli ve Köprüsü ile bağlanıyor.
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 01:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER