Bahçeli'den 'pazarlık' açıklaması!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'deki Meclis Grup Toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dokunulmazlıklar konusunda açıklamalarda bulunan Bahçeli, yeni bir tartışma kapısı açtı. Dokunulmazlıklar için Meclis'te pazarlık tartışması başlattı.

Bahçeli'den 'pazarlık' açıklaması!
ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Grup Toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin dokunulmazlıklar konusundaki sorusuna yanıt veren Bahçeli, 'pazarlık' tartışmalarını ateşleyecek yeni bir açıklamada bulundu. 

İşte o açıklamalar: "Sayın Cumhurbaşkanı'nın yasama organından gelen konuları imzalamakla ilgili belli bir süresi vardır. Demek ki, bugüne kadar 1 haftalık süreyi kullanmıştır. Önümüzdeki 1 hafta içerisinde diğer süreyi de değerlendirerek, imzalayacağı umudundayım. Çünkü Meclis'ten 376 milletvekilinin desteğiyle dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik Anayasa değişikliği kabul edilmiştir. Eğer bunu tersine çevirecek bir irade söz konusu olursa, o zaman Meclis'in altında veya üstünde bir pazarlık söz konusu olmuş demektir." 
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 15:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER