Başkan Yılmaz'dan teşekkür

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Güçlü bir 'Evet' ile Türkiye'nin aydınlık yarınlarına destek veren Ordulu kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Başkan Yılmaz'dan teşekkür
ORDU - Anayasa referandumu sonuçlarını değerlendiren Başkan Enver Yılmaz, "Ordu ilimiz Türkiye ortalamasının üzerinde bir oyla anayasa değişikliğine verdiği desteği göstermiştir. İlimiz genelinde yüzde 61.89 olan oran birçok ilçemizde yüzde 80'lerin üzerine çıkmıştır" diye konuştu.
 
Başkan Yılmaz yaptığı değerlendirmede referanduma katılan tüm vatandaşlara teşekkür ederken, Ordu ilinin 'Evet' tercihi ile ortaya koyduğu tablonun anayasa değişikliğine tam destek verdiğinin bir göstergesi olduğunu söyledi. Halkın Türkiye genelinde verdiği yüzde 50'nin üzerindeki 'Evet' oyuyla "Biz Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki yeni Türkiye rolüne hazırız" mesajı verdiklerini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, "Vatandaşlarımızın sağduyusu ve basireti bu referandumda da kendini göstermiştir. Yapılan halk oylamasıyla milletimizin iradesi tecelli etmiştir. Demokratik ortamda ve sağduyu içerisinde gerçekleştirilen referanduma katılımın yüksek olması da bunun bir göstergesidir. Milli iradeyi yüzde 90'a yakın katılım oranıyla sandığa yansıtan milletimiz, dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Yüzde 61.89 'Evet' oyuyla Ordulu hemşehrilerimiz anayasa değişikliğine destek vermiş ve bu oran birçok ilçemizde yüzde 80'lerin üzerine çıkmıştır. Sonucun beklentilerimiz doğrultusunda çıkması Türkiye'nin geleceğinin inşası için çok önemlidir. Bu bir referandum sürecidir. Önemli olan yüzde 50'nin üzerinde oy alarak referandumdan başarılı çıkmaktı. 2023 vizyonunu kendine hedef çizen ülkemiz, halk oylaması sonuçlarıyla birlikte yoluna tam gaz devam edecektir. Ortaya çıkan sonucun tüm milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, tercihi her ne olursa olsun katılım sağlayan ve dünyaya demokrasi dersi veren duyarlı tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Referandum sonuçları ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 12:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER