banner59

Başkent'te Ordu'nun sorunları konuşuldu

ORDU'da yapımı devam eden ve yapılacak olan projeler, Ankara'da masaya yatırıldı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş tarafından organize edilen toplantıya Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım başkanlık etti. Bakan Yıldırım, önümüzdeki haftalarda da Ordu'ya gelecek.

Başkent'te Ordu'nun sorunları konuşuldu
ORDU - Ordu'nun en önemli sorunlarından birisi ulaşım. Bunun için kolları sıvayan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ankara'da bulunan Ordu Heyeti ile bir araya gelerek sorunları ve eksiklikleri masaya yatırdı.

Toplantıya bakanlar Kurtulmuş ve Yıldırım'ın yanı sıra Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ak Parti Ordu milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı'nın yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve bakanlık bürokratları katıldı. Toplantıda yapımı devam eden Ordu Çevre Yolu, Gölköy-Altınordu Yolu, Çambaşı Yolu, İslamdağ-Korgan Yolu, Niksar-Ünye Yolu, Ordu-Giresun Havalimanı ve diğer ulaştırma yatırımları görüşüldü. 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ordu projelerimiz için Heyetimizle birlikte Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım'la istişare toplantımızı yaptık. Ordu'ya gerçekleştireceğimiz hizmetler için Ankara'da bulunan Ordu heyetimizi ağırladık" dedi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da yaptığı açıklamada, "Bizler de yerel yönetimler olarak, yaptığımız hizmetlerle Ordu'yu taçlandırıyoruz. Teşkilatlarımızla, Milletvekillerimizle ve Hükümetimizle tam bir uyum içerisinde ilimize hizmet ediyoruz. Ordu ilimiz, her yönüyle marka bir şehir olma yolunda hızla ilerliyor. Bu yolda bizlere destek veren herkese tüm hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum" diye sözlerini tamamladı. 
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 01:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER