banner59

Baykal'dan CHP isyanı!

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kendisine ait resmi Twitter hesabından partisini eleştiri bombardımanına tuttu. Baykal, "Kılıçdaroğlu, CHP ideolojisiyle ilgisi olmayanları partiye almıştır. Buna hiçbir CHP'li sessiz kalamaz. Yarından itibaren canlı yayınlara çıkarak CHP'de yaşanan skandallara dur diyeceğim. Sorun partiyi kimin yöneteceği değil, partinin ideolojik bir duruşunun olmasıdır. Bu kafayla CHP'nin sürekli düşüş yaşayacağı ortada" dedi.

Baykal'dan CHP isyanı!
ANKARA - CHP'de sular bir türlü durulmuyor. Özellikle parti içi muhalefetin had safhaya çıktığı CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni oluşturduğu ekibine, eski Genel Başkan Deniz Baykal sert tepki gösterdi.

Kendisine ait Twitter hesabından Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Baykal, çok konuşulacak açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar:

"Ben Cumhuriyet Halk Partisi'ni görmek istediğim yerde göremiyorum. Bizi iktidara zıplatacak kolay çözümler arandı. CHP sorgulanmaya başlandı. Bunların aşılması gerektiği düşünüyorum. Elbette yeni şeyler söylemek lazım ama bizim klasikleşmiş ilkelerimizi atmaya çalışmak şaşkınlık olur. Partinin bir toparlanmaya ihtiyacı var. HDP ile AKP arasında bir sarkaç olmak bizim işimiz değil. Partide şikayet konuları değişmedi hatta artar halde. Seçime kadar bir süre var. Hızla değerlendirmek gerekiyor. Köklü bir değişme ihtiyaç olduğu açık. Sayın Kılıçdaroğlu’nun da bunun farkında olduğunu biliyorum. Kurucu felsefeye sahip çıkılmalı. Ancak 'yeni şeyler' diyerek ülkenin kurucu felsefesinin değişmesine göz yumulamaz. Sorun partiyi kimin yöneteceği değil, partinin ideolojik bir duruşunun olmasıdır. Bu kafayla CHP'nin sürekli düşüş yaşayacağı ortada. Buna hiçbir CHP'li sessiz kalamaz. Destek var. Yarından itibaren canlı yayınlara çıkarak CHP'de yaşanan skandallara dur diyeceğim. Kılıçdaroğlu CHP ideolojisiyle ilgisi olmayanları partiye almıştır. CHP'nin 'Altı Ok'u tarihe karıştı fikrinde birleştiğimi ifade etmek istiyorum. Kamuoyuna saygıyla duyrulur."
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 00:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER