banner59

CHP'li Torun'dan hain saldırıya tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ankara Güvenpark'ta gerçekleştirilen terörist saldırıya sert tepki göstererek, "Bu hain saldırıyla, Cumhuriyet iradesini içselleştirememiş, değerlerini anlayamamış, algılayamamış, cumhuriyetle kavgalı bir zihniyetin bu ülkeyi yönetemediği gerçeği bir kez daha ortaya çıkmıştır" dedi.

CHP'li Torun'dan hain saldırıya tepki
ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, 37 kişinin hayatına malolan Ankara Güvenpark saldırısıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Hükümet'e yüklendi.

Saldırının Türk Milleti'ni derinden sarstığını ve kedere boğduğunu belirten Torun, "Terör eylemini gerçekleştirenler ile saldırının arkasındaki güçler, toplumsal barış ve huzurumuzu bir kez daha hedef almıştır. 37 yurttaşımız hayatını kaybetmiş yüzlerce vatandaşımız yaralanmıştır. Elbette ulus olarak, acımız, yasımız ve teröre karşı tavrımız ortaktır. Birlik ve beraberlik duygularına sahip milletimizin, ulaşılmak istenen hedefin önünde kararlılıkla duracağına inancım tamdır. Ancak; Cumhuriyet ile yönetilen ülkemiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başkanlık sistemi sevdasıyla kaosa sürüklenmiştir" dedi.

Bunun için terör örgütüyle masaya oturulduğunu belirten CHP'li Torun, "İhanet süreci başlatılmış, terör örgütü meşrulaştırılmış ve ülkemiz bir terör cehennemine dönüştürülmüştür. Her gün şehit haberleri ile yüreğimiz yanarken, Kızılay’ da yaşanılan saldırıyla masum insanlarımızın hayatını kaybetmesi karşısındaki kifayetsiz iktidar sahiplerinin yapabildiği tek şey terör eylemlerinin çok iyi planlandığını söylemek ve olayı kınamaktan ibarettir. Bu hain saldırıyla, Cumhuriyet iradesini içselleştirememiş, değerlerini anlayamamış, algılayamamış, cumhuriyetle kavgalı bir zihniyetin bu ülkeyi yönetemediği gerçeği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu nedenle; akıl dışı politikalarla yaşanan krizleri yönetemeyen iktidar sahiplerini bu sorumluluğun gereğini yerine getirerek istifa etmeye davet ediyorum. Milletimizin geleceğine ve barış ortamına kasteden bu hain saldırıyı şiddetle ve nefretle lanetliyorum. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, aziz milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 02:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER