banner59

Gündoğdu: “HDP için gereği yapılacak“

ORDU'da katıldığı bir yerel televizyon programında konuşan Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğlu, son günlerde yaşanan terör olaylarıyla ilgili olarak Meclis'te grubu bulunan partilerin ortak bir deklarasyon yayımlamak istediğini belirterek, HDP'nin imza atmadığını söyledi. Gündoğdu, "HDP terör örgütünün yanında olduğunu Dünya'ya ilan etti. Yani HDP bugün artık terör örgütlerinin yanında saf tutmuştur. Bunun gereği de en kısa zamanda TBMM'de yapılacak" dedi.

Gündoğdu: “HDP için gereği yapılacak“
ORDU - AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, seçim bölgesi Ordu'da yerel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada HDP'ye sert tepki gösterdi. Yaşanan terör olayları karşısında Türk Milleti'ne başsağlığı dileklerinde bulunduktan sonra TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerin ortak bir deklarasyona imza atmasını gündemine alan Gündoğdu sözlerini şöyle sürdürdü:

"HDP TERÖR ÖRGÜTLERİNİN YANINDA"

"TBMM'de grubu bulunan 4 siyasi partinin ortak bir deklarasyonla bu işi kınadığımızı bildirelim diye bir açıklama yaptık. Ankara saldırısından sonra. HDP bu kınama metnine imza koymadı. İmza atmamasıyla şunu gösterdi, HDP terör örgütünün yanında olduğunu Dünya'ya ilan etti. Yani HDP bugün artık terör örgütlerinin yanında saf tutmuştur. Bunun gereği de en kısa zamanda TBMM'de yapılacak. Artık daha bunun ötesi yok. Meclis'teki 3 siyasi partiye teşekkür ediyorum."
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 22:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER