İşte 65.Hükümet'in yeni isimleri!

AK Parti'de 22 Mayıs'ta yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul öncesinde ilk temayül yoklaması parti genel merkezinde yapılırken, Ak Parti'ye yakın paylaşımlarıyla bilinen Twitter fenomeni Başkentçi, yeni kabinede yer alacağı iddia edilen isimleri paylaştı.

İşte 65.Hükümet'in yeni isimleri!
ANKARA - AK Parti'de ilk temayül yoklamasının ardından Genel Başkan ve Başbakan adayı olarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın ismi geçerken, Twitter fenomeni Başkentçi de, yeni kabinede yer alacağı iddia edilen isimleri paylaştı.

Ak Parti lehine paylaşımlarıyla tanınan Twitter fenomeni Başkentçi'ye göre, kabinede 7 bakan ve 15 MKYK üyesi değişecek. 12 yıl Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görev yapan Binali Yıldırım, Ak Parti'nin yeni Genel Başkanı ve Başbakan olacak. İddialara göre yeni kabineyi şimdiki Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun istemediği isimler 65.Hükümet'te yer alacak. Buna göre yeni kabinede, "Mehmet Müezzinoğlu, Veysel Eroğlu, Nabi Avcı, İsmet Yılmaz, Cevdet Yılmaz, Faruk Çelik, Efkan Ala, Akif Çağatay Kılıç, Mevlüt Çavuşoğlu, Süleyman Soylu, Bekir Bozdağ, Yalçın Akdoğan, Tuğrul Türkeş, Fikri Işık, Volkan Bozkır, Nihat Zeybekçi, Berat Albayrak, Ömer Çelik, Nurettin Canikli ve Numan Kurtulmuş yer alacak.
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 23:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER