banner59

Kamer Genç hayatını kaybetti

BİR süredir İstanbul'da tedavi altında bulunan TBMM'nin renkli simalarından CHP eski milletvekili Kamer Genç, 76 yaşında hayatını kaybetti.

Kamer Genç hayatını kaybetti
İSTANBUL - Siyasi hayatına Danışma Meclisi Tunceli Üyesi olarak başlayan CHP eski Tunceli Milletvekili Kamer Genç, kansere yenik düştü, 76 yaşında hayatını kaybetti. Uzun yıllar DYP'de siyaset yaptıktan sonra son yıllarda da CHP'de siyasi hayatını sürdüren Genç, renkli kişiliği ve kendise has konuşmalarıyla biliniyordu.  

Gayrettepe Florance Nightingale Hastanesi'nde bir süredin pankreas kanseri tedavisi gören Kamer Genç'in ölüm nedeni çoklu organ yetmezliği olarak açıklandı. Gayrettepe Florance Nightingale Hastanesi'nden yapılan açıklamada Genç'in çoklu organ yetmezliği nedeniyle saat 17:10'da vefat ettiğini belirtildi. 6 dönem Tunceli milletvekilliği görevinde bulunan 76 yaşındaki Kamer Genç'in memleketi Tunceli'de toprağa verileceği öğrenildi.

KAMER GENÇ KİMDİR?

Kamer Genç, 23 Şubat 1940'da Tunceli Nazimiye'de doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Hadice'dir. Vergi Denetmenliği, Danıştay Tetkik Hâkimliği ve Savcılığı; Ankara İktisadî ve Ticarî İlimler Akademisini bitirdi. Yüksek lisansını Paris Uluslararası Amme İdaresi Enstitüsü'nde tamamladı.

Danıştay Tetkik Hâkimliği ve Savcılığı görevlerinde bulundu. Serbest mali müşavir olarak çalıştı. İki kitabı yayınlandı. Danışma Meclisi Tunceli Üyesi oldu. 1983'de Danışma Meclisi Üyeliğinden istifa etti. Danışma Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu. 18, 19, 20, 21 ve 23. Dönemde Tunceli Milletvekili seçildi. 20 ve 21. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği görevini yürüttü. İyi düzeyde Fransızca bilen Genç, evli ve 2 çocuk babası.
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 23:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER