Kurtulmuş'un bilinmeyen yönleri!

ÇOK sıkı bir Fenerbahçeli, okumayı, yüzmeyi, balık avlamayı ve voleybol oynamayı çok seviyor. Mutfakta çok maharetli olduğu söylenemez ama mangal yapmayı seviyor. Kimden bahsediyoruz? Başbakan Yardımcısı, Hükümet Sözcüsü ve Ordu Milletvekili Numan Kurtulmuş'tan. İşte Kurtulmuş hakkında bilinmeyenler.

Kurtulmuş'un bilinmeyen yönleri!
İSTANBUL - Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Abdülkadir Selvi, Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan adayları olarak isimleri konuşulan adayların bilinmeyen yönlerini kaleme aldı. Kendi deyimiyle, siyasetin magazinini yaptı. "Benden Ahmet Hakan ya da Ertuğrul Özkök performansı beklemeyin" diyen Selvi, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Enerji Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Başbakan Yardımcısı/Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un bilinmeyen yönlerini yazdı.

Peki Ak Parti Ordu Milletvekili, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'u nasıl bilirsiniz? İşte o satırlar: "Tecrübeli bir siyasetçi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanı. 28 Şubat sürecinde eşi Sevgi Hanım'la birlikte Kemal Alemdaroğlu ile birlikte aynı üniversitede olmanın güçlüklerini yaşadı. Saadet Partisi ve Has Parti Genel başkanlıklarını yaptı. Erdoğan'la birlikte AK Parti-Has Parti bütünleşmesini gerçekleştirdi. Toplumda karşılığı olan bir isim, iyi bir hatip. Siyasi hatırat okumayı seviyor. Zengin bir kitaplığa sahip. Sıkı bir Fenerbahçeli olan Numan Kurtulmuş, Çanakkale Lapseki'deki mütevazı yazlığında tatilde arkadaşlarıyla iddialı voleybol maçları yapmaya bayılıyor. Denizde yüzmeyi ve balık tutmayı seviyor. Olta takımı var, fırsat buldukça balığa çıkmayı da ihmal etmiyor. Mutfakta çok maharetli olduğu söylenemez ama mangal yapmayı seviyor. Şık giyinmeye özen gösteren Kurtulmuş, elbiselerinin ütüsü konusunda çok titiz. Bu arada Sevgi Hanım duymasın ama iyi ütü yapıyor."
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 17:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER