Yakalanmasalardı vatandaşa yedireceklerdi!

ÜNYE'de kaçak depolara düzenlenen baskınlarda çürümeye yüz tutmuş 1.5 ton sakatat ele geçirildi! Yakalanmasalardı, vatandaşa çürümüş et yedireceklerdi.

Yakalanmasalardı vatandaşa yedireceklerdi!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Altınordu ve Ünye ilçelerindeki kaçak depolara düzenlediği baskınlarda, çürümeye yüz tutmuş 1,5 ton sakatat ele geçirdi.
 
"EKİPLER SUÇÜSTÜ YAKALADI"
 
Ordu'nun Ünye ilçesinde hayvan artıklarıyla dolu olduğundan şüphelenilen bir araç, Büyükşehir ve Ünye Belediyesi zabıta ekipleri tarafından takibe alındı. Yüceler Mahallesi'nde bağırsak, yağ, yürek gibi çürümüş sakatatların biriktirildiği kaçak bir depoya ulaşan ekipler, sakatatları depoya aktaranları suçüstü yakaladı. Ruhsatsız olduğu anlaşılan depoda çürümeye yüz tutmuş toplam 500 kg. sakatata el konuldu.
 
Diğer taraftan Altınordu ilçesi Eskipazar Mahallesi'nde sakatat biriktirilen bir depo olduğu ihbarını değerlendiren zabıta ekipleri, söz konusu yere yaptıkları baskında hijyen kurallarına uyulmayarak depolanan yaklaşık 1 ton sakatatı ele geçirdi.
 
"SAKATATLAR İMHA EDİLDİ"
 
Baskınlarda ele geçirilen yaklaşık 1,5 ton sakatat imha edildi. Boşalan depolar temizlenip ilaçlandıktan sonra mühürlenirken, ilgililer hakkında yasal işlem başlatıldı.
 
"ŞÜPHELİ DURUMLARI 153’E BİLDİRİN"
 
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada vatandaşların hayvansal ürünleri satın alırken bilinen ve güvenilir yerleri tercih etmeleri, şüpheli durumlarla karşılaşıldığında ise 153 Alo Zabıta hattına ihbarda bulunmaları istenildi.
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 23:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER