Zayıflamak isteyenler için!

SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, sağlıklı beslenme ve zayıflamak isteyenler için çok önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin obezite konusunda durumunun çok da iç açıcı olmadığını söyleyen Bakan Akdağ, "Maalesef durumumuz çok kötü. Türkiye'de her üç kişiden biri obez" dedi. En önemli tavsiyesi ise "Sabah kahvaltısını krallar gibi, akşam yemeğini yoksulmuş gibi yiyin" oldu.

Zayıflamak isteyenler için!
ANKARA - Türkiye'nin en önemli sorunlarından birisi de obezetiyle mücadele. Özellikle yeni neslin beslenme alışkanlıklarının sağlıklı olmaması nedeniyle obez büyüdüklerine dikkat çeken uzmanların yanında bir açıklama da, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan geldi.

"Maalesef durumumuz çok kötü. Türkiye'de her üç kişiden biri obez" diyen Bakan Akdağ, sağlıklı beslenmenin çok önemli bir faktör olduğuna dikkat çekerek, "Obeziteyle mücadeleden vazgeçemeyiz. Türk nüfusunun düzenli hareket eden oranı yüzde 20'nin altında. En önemli şey, her gıdadan az yemek" diye konuştu. Özellikle zayıflamak isteyenlere de altın niteliğinde tavsiyelerde bulunan Bakan Akdağ, "Sabah kahvaltısını krallar gibi, akyam yemeğini yoksulmuş gibi yiyin" dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 00:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER