Başkan Yılmaz, Aziz Yıldırım'la görüştü

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'ndeki kulüp binasında, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti.

Başkan Yılmaz, Aziz Yıldırım'la görüştü
Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "3. Lig'e yükselen ve adı Ordu Futbol Kulübü olarak değişen Güzelorduspor ve yeni süreçle ilgili Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile fikir alışverişinde bulunduk. 3. Lig'e yükselen Güzelorduspor'un adı, 3 Haziran'da gerçekleşecek genel kurulla birlikte, Ordu Futbol Kulübü olarak değişecek ve renkleri de mor, beyaz ve siyah olacak" dedi.

Güzelorduspor'un renkleri arasındaki siyahı da şöyle tanımlayan Başkan Yılmaz, "Yeni takımda siyah rengin yer almasının sebebi ise Orduspor'u 5 yılda bu hâle getirenlerin unutulmaması ve yaşanan acıların bir milat olarak kabul edilmesidir. Federasyon da zaten üç renk olması gerektiğini söylüyor. Bilindiği gibi Bal Ligi'ne düşen Orduspor'un 100 milyon TL'ye yakın bir borcu var ve bu ödenebilecek bir borç değil. Bu sebeple borcu olmayan bir takımla Ordu'da futbolu yeniden ayağa kaldırmak istiyoruz çünkü Ordulu hemşehrilerimizin futbola yakın bir ilgisi var. Ordu Futbol Kulübümüz artık 3. Lig'de. Ülkemizde spora çok değerli katkıları olan Fenerbahçe Kulübü'ne, değerli Başkan Aziz Yıldırım'a ve yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyor, başarılarının hem yurt içinde hem de yurt dışında artarak devam etmesini diliyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 14:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER