Büyükşehir'in gemisi yolda!

ORDU Büyükşehir Belediyes Başkanı Enver Yılmaz, deniz kenti olan Ordu'da, basın mensuplarının gezinti teknesi hizmetini geri çevirmedi, 35 metrelik gezinti teknesi kiraladı. Tekne, 4 ay boyunca Ordu sahilinde yolcu taşıyacak. Gezinti teknesiyle Ordu Büyükşehir Belediyesi, kent yaşayanlarının deniz ulaşımını kullanma konusunda da kenti teste tabii tutmuş olacak. Eğer 4 aylık sürede yolcu kapasitesi beklenen seviyelere ulaşır veya geçerse, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin tıpkı İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi deniz ulaşımı konusunda "Şehir Hatları" açmasına da önayak olmuş olacak.

Büyükşehir'in gemisi yolda!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonunda vatandaşların hizmetinde kullanılmak üzere 170 kişilik gezinti teknesi kiraladı. 34.5 metre uzunluğundaki gezinti teknesi, yaz sezonunda 4 ay süreyle vatandaşların hizmetine sunulacak.
 
"ALTINORDU, FATSA VE ÜNYE'DE HİZMET VERECEK"
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz; "ORBEL A.Ş. bünyesinde kiralanacak olan gemi, 20 Mayıs'ta ilimizde olacak. Gemiyi, halk arasında Mayıs 7'si olarak bilinen ve baharın gelişinin kutlandığı bu tarihte Altınordu rıhtımında, vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Denizi olan bir il olmamıza rağmen denizimizden yeterince faydalanamıyoruz. Ordu'da bu tür bir hizmet ihtiyaçtı. Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde hizmet verecek bu gemi, ayın belli tarihlerinde üç ilçemizde faaliyet gösterecek. Vatandaşlarımız yaz aylarında denizin doyasıya tadını çıkaracak. İlerleyen dönemde, talebe göre daha büyük bir gezinti gemisi düşünebiliriz. Şimdilik ise deneme amaçlı 170 kişilik olmasını uygun gördük. Ordumuza hayırlı olsun" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 01:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER