Çiseli Şelalesi Türkiye'de ilk 10'da

TÜRKİYE'nin en köklü gazetelerinden birisi olan Hürriyet Gazetesi tarafından oluşturulan jüri tarafından Türkiye'nin en güzel 10 şelalesi belirlendi. Antalya'nın ağırlıklı olduğa ilk on listesinde Ordu'nun Karaoluk Mahallesi'nde yer alan Çiseli Şelalesi, ilk 10 arasında 8'inci sıraya yerleşti.

Çiseli Şelalesi Türkiye'de ilk 10'da
ORDU - Türkiye'nin en güzel 10 şelalesini Foto Muhabir Coşkun Aral, Hürriyet Yazarı Saffet Emre Tonguç, Doğa Derneği Başkanı Dicle Tuba Kılıç, Atlas Dergisi Direktörü ve aynı zamanda Ordulu olan Murat Köksal, Yürüyüş Rotaları Rehberi Ersin Demirel, Atlas Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Sinan Çakmak, Fotoğraf Turları Rehberi Faruk Akbaş, Atlas Dergisi Yazarı Yıldırım Güngör, Gezgin yazar Uğur Biryol, WWF Türkiye Direktörü Sedat Kalem, yüzlerce şelale arasından belirledi.

Jüri tarafından belirlenen Türkiye'nin en güzel şelaleri arasında Antalya'daki Kurşunlu Şelalesi başı çekerken, ikinci sırada Kasyeri Kapuzbaşı Şelalesi, üçüncü sırada Artvin Maral Şelalesi, dördüncü sırada Erzurum Tortum Şelalesi, beşinci sırada Rize Ağaran Şelalesi, altıncı sırada Antalya Düden Şelalesi, yedinci sırada yine Antalya'dan Manavgat Şelalesi, sekizinci sırada Ordu'dan Çiseli Şelalesi, dokuzuncu sırada Antalya'dan Uçan1 ve Uçan2 şelaleleri ve son sırada ise Van'dan Muradiye Şelalesi yer aldı.

OKURLARIMIZA TAVSİYE ETTİĞİMİZ ŞELALELER

Okurlarımızın Antalya'daki şelalaler ile Ordu'nun Çiseli Şelalesini gördüklerini farz ederek tavsiye edebileceğimiz şelaler arasında Kayseri Kupazbaşı Şelalesi'ni ve Van'daki Muradiye Şelalesi'ni özellikle doğal görsellikleri dolayısıyla tavsiye ediyoruz. 
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 12:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER